Ülemiste City ärilinnakut arendava AS Technopolis Ülemiste käive oli möödunud aastal 11 miljonit eurot ning puhaskasum 6,5 miljonit eurot. Ettevõtte omakapital kasvas aruandeperioodi lõpuks 51 miljoni euroni. Aasta olulisemad valminud hooned olid linnaku esindushoone Lõõtsa tn 5 ning ajaloolisesse hoonekarkassi sulatatud moodne parkimismaja.

“2015. aasta oli Technopolis Ülemiste jaoks mitmete varem alustatud projektide realiseerumise aasta,” ütles Technopolis Ülemiste AS juhatuse esimees Gert Jostov. “Majandustulemused on rõõmustavad, mille eelduseks olid mitmed õnnestunud projektid. Tööd oli palju. Jaanuaris avasime linnaku esimese parkimismaja aadressil Valukoja 4c, milles on kuuel korrusel kokku ca 280 parkimiskohta. Parkimismaja oli Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu poolt korraldatud konkursi „Aasta betoonehitis“ nominentide hulgas ning sai eriauhinna arhitektuurile ja ehitajale.”

“Oktoobris avasime linnaku kõrgeima 13-korruselise Bernhard Schmidti nimelise Lõõtsa tn 5 asuva büroohoone, mis vastab kõrgeimatele keskkonna- ja kvaliteedistandarditele ja millele taotleme rahvusvahelist LEED Gold sertifikaati,” rääkis Gert Jostov. “Hoone silmapaistev fassaad on inspireeritud QR koodist ning selle lõunakülge katavad 275 ehitusintegreeritud päikesepaneeli, mis on suurim ühe ehitise külge kinnitatud päikesepaneelide installatsioon Eestis. Hoone pälvis Tallinna linna poolt väljaantava „Tallinna parima arendusprojekti“ tiitli. Pärast uue büroohoone valmimist kasvas Technopolis Ülemiste rendile antav pind ca 74 000m²-ni, millega oleme suurim büroohoonete omanik Tallinnas.”

“Mullu renoveerisime ka aadressil Sepapaja 2 asuva hoone välisfassaadi, kuhu tuleb toidukauplus 7000-le linnaku töötajale,” sõnas Gert Jostov. “Uutest arendusprojektidest on hetkel projekteerimise ja ehitusloa taotlemise järgus uus 13-korruseline büroohoone aadressil Lõõtsa tn 12 ja ca 420 kohaline parkimismaja aadressil Lõõtsa tn 11. Planeeritavate hoonete valmis ehitamiseks on lähiaastatel plaanis investeerida ca 18 miljonit eurot. Jätkame aktiivset kasvu.”

Arhitektuurikavandi kohaselt muutub Ülemiste City ärilinnak järgneva 15 aasta jooksul multifunktsionaalseks ning ööpäevaringselt toimivaks äri- ja elukeskkonnaks, kus inimesed elavad ja töötavad. Linnakus töötavate inimeste arv kasvab eeldatavalt 15 000 inimeseni ning linnaku elanike arv ca 5000 inimeseni. “Ülemiste piirkonnast kujuneb järgneva 10-15 aasta vältel kõige kiiremini kasvav piirkond Tallinnas, millest võib välja kasvada eraldi linnaosa,” lisas Gert Jostov.

AS Technopolis Ülemiste (www.technopolis.ee) kuulub 51-protsendilise osalusega Technopolis Baltic Holding OÜ kaudu Technopolis kontserni emaettevõttele Technopolis Plc ja 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste. Ettevõttes töötab 20 inimest.