Asukoht ja arendaja

Kinnisvara ostu puhul on kõige tähtsam sobiv asukoht. Lisaks sellele on oluline leida arendaja, kelle ettevalmistatud tootes võib kindel olla ja kelle poole võib pöörduda ka probleemide tekkimisel. Sobiva eluaseme leidmisel tuleks ka uurida, milline on hoone ümber olev keskkond: kas on olemas nõuetekohane parkla ja kas õuearhitektuur on perele sobiv (lasteala, piisav haljastus).

Pöörake tähelepanu detailidele

Uue eluasemega tutvuma minnes alustage välisuksest – tuleb veenduda, et see oleks korralik ja turvaline. Hea märk on see, kui uksel on kaks lukku: üks tagab kasutusmugavuse ja teine turvalisuse.

Esiku puhul jälgige, kas planeeritav kapp oleks piisavalt mahukas: laius peaks olema vähemalt 2 meetrit ja kapi sügavuseks tuleb arvestada vähemalt 70 cm, et saaks muretult paigaldada lükanduksed. Ühtlasi peaks kapp varjama esikus olevaid tehnosüsteeme, näiteks ventilatsiooniagregaati, põrandaküttekollektorit või elektrikilpi.

Vannitoas ja köögis on esmatähtsad tehnosüsteemid

Vannitoas tuleb tähelepanu pöörata ruumikusele, et sinna mahuks kõik vajalikud asjad. Lisaks kontrollige ventilatsioonitõmmet – asetades paberilehe lakke ava juurde, peaks see püsima tõmbe tõttu laes. Selle testi abil saab veenduda, et ventilatsioon töötab korrektselt.

Köögis mõõtke üle ala, kuhu mööbel peaks tulema: pöörake tähelepanu sellele, kas kõik soovitud kapid ja tehnika mahuks vajadusel ära. Kontrollige, et kõik tehnikakohad oleks varustatud pistikupesade ja veeühendustega. Samamoodi tuleks üle loendada töötasapinna lähedal asuvad pistikud. Oluline on ka üle vaadata, kas pliidi kohale planeeritava kubu asukoht on õigesti ja sobilikult – seda on hiljem raske muuta.

Mürapidamise suhtes tuleb kontrollida seinamaterjale – kindlasti on hea, kui sein on betoonist.

Helen Külaots
vabakutseline ajakirjanik

http://www.seb.ee/foorum/kodu/video-mida-vaadata-uusarendusse-korteri-valimisel