E.L.L. Kinnisvara rajab Tallinna kesklinnas Olümpia hotelli vastas asuvale kinnistule kahest büroo- ja ühest eluhoonest koosneva hoonete kompleksi, mille arhitektuurikonkurss kuulutatakse välja selle aasta lõpus. Arenduse esimese etapi ehk 30-korruselise hoone ja maa-aluse parkla valmimine on planeeritud 2020. aastasse ning esimese etapi investeering ületab 40 miljonit eurot.

„Meie eesmärk on rajada Tallinna südalinna kaasaegseim ja kõrgetasemelisim multifunktsionaalne kvartal. Praegu jätkame kontseptsiooni täpsustamist, tulenevalt kvartali paiknemisest linnaehituslikult tähtsas ja hästinähtavas asukohas ning arvestades kehtestatud detailplaneeringuga ette nähtud dominantset arendusmahtu, kuulutame lõpliku arhitektuurse lahenduse väljatöötamiseks aasta lõpus välja arhitektuurikonkursi. 2017. aastal toimub projekteerimine, ehitusega plaanime alustada 2018. aastal ning selle plaani järgi valmib arenduse esimene etapp ehk 30-korruseline hoone ja kahekorruseline maa-alune parkla 2020. aastal,“ ütles E.L.L. Kinnisvara juhatuse liige ja arendusdirektor Indrek Moorats.

Aadressil Liivalaia tn 36/ Juhkentali tn 1 asuv arendusprojekt hõlmab kokku üle 40 000 m² üüritavat A-klassi büroo- ja äripinda, 5000 m² kortereid ning kokku 700 parkimiskohta kahekorruselises maa-aluses parklas ja maju ühendavas parkimismajas.

„E.L.L. Kinnisvara strateegia kohaselt jääme enda poolt arendatavat kinnisvara omama ja juhtima, millest tulenevalt seame oma arendustele väga kõrged standardid. Ka Liivalaia projekti projekteerime lähtuvalt BIM põhimõtetest ning vastavalt BREEAM jätkusuutliku arenduse hindamisstandardile. Lisaks panustame linnaruumi arendamisse – tagame kvartalile mugava juurdepääsu nii autoga kui jalgsi ning taastame osa ajaloolisest Tiigiveski pargist,“ lisas Moorats. „Südalinna vaadetega hooned sobivad hästi nii suurfirma esinduslikuks peakontoriks kui ka ambitsioonikate väiksemate ettevõtete bürooruumideks,“ lisas Moorats.

E.L.L. Kinnisvara (www.ell-realestate.com) on Baltimaade suuremaid kinnisvaraettevõtteid, mis arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ning büroohooneid. Ettevõtte tänases kinnisvaraportfellis on 190 000 m² üüritavat pinda. E.L.L. Kinnisvara omab osalusi mitmes juhtivas kaubanduskeskuses (Spice ja Spice Home kaubanduskeskused Riias, Panorama keskus Vilniuses ning Viru Keskus Tallinnas) ja kolme büroohoonet (Tallinnas Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja ning Vilniuses L3). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (operaatoriks OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotell ja Tallink Express Hotell, mida mõlemat opereerib Tallink Hotels.