EstateGuru ühisrahastusplatvormi laenude maht ületas 10 miljoni euro piiri. Nii Eesti kui välismaa investorite abiga on tänaseks rahastatud üle 60 Eesti kinnisvaraprojekti.

“Väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel ning kinnisvaraarendajatel on sageli üsna keeruline saada oma projekti elluviimiseks pangalaenu, isegi kui äriplaan on tulus ning laenuvõtjal on pikaajaline ettevõtluskogemus. EstateGuru on aidanud oma plaanide teostamisel paljusid ettevõtjaid, loonud kümneid uusi töökohti ning pakkunud enam kui 4300-le investorile võimalust investeerida turvaliselt kinnisvaraga tagatud laenudesse,” ütles EstateGuru asutaja Marek Pärtel.

Kuigi suveperioodil on suurel osal ettevõtetest kuukäive tavapärasest madalam, saavad EstateGuru platvormil projektid võrdlemisi kiiresti rahastatud – senine rekord on 31 000 eurot 31 minutiga.

Keskmine laenu suurus EstateGuru platvormil on 162 227 eurot, LTV 59,32% ja tagastatud laenude ajalooline keskmine tootlus 11,77%. Laene on tagastatud 3,1 miljoni euro väärtuses ning investoritele on välja makstud kokku 376 383 eurot intressitulu. Hetkel on kõik laenude tagasimaksed graafikus.

“EstateGuru soovib tänada kõiki investoreid, kes on otsustanud usaldada oma raha platvormi kaudu pakutavatesse projektidesse. Töötame ka edaspidi selle nimel, et pakkuda võimalikult häid hüpoteegiga tagatud investeerimisvõimalusi nii Eestis kui piiri taga,” sõnas Pärtel.

EstateGuru meeskond koosneb oma ala asjatundjatest, kellel on üle 15 aasta kogemus kinnisvaravaldkonnas ning üle 10 aasta riskihindamises. Kõikide projektide puhul hinnatakse nende väärtust ja likviidsust, samuti nende elluviimispotentsiaali. Platvormile ei lisata projekte, millesse meeskond ei oleks ise valmis investeerima.

Investeerimise miinimumsumma EstateGuru platvormil on 50 eurot, mis annab võimaluse kaasata protsessi nii noori kui ka algajaid investoreid. Keskmine investeeringu summa on projekti umbes 1000 eurot ning suurimad investeerimisportfellid ületavad 0,5 miljoni piiri.

EstateGuru asutati 2013. aastal ning peakontor asub Tallinnas, Eestis.

Juhatuse liikmed on Marek Pärtel, Marko Arro, Kaspar Kaljuvee.