Kitseküla asumisse Tallinn-Väike jaama vahetusse lähedusse ehitatakse 4-korruseline moodsa arhitektuuri ja A-energiaklassiga kortermaja.

Juurdeveo tänava lõppu energiatõhus kivimaja, mis sobitub hästi sealsete uute majade ansambliga ning kujundab vaksali vahetusse lähedusse kaasaegse linnaruumi. Neljakordses hoones saab kokku olema 38 ühe- kuni neljatoalist korterit suurusega 23-72,2 ruutmeetrit.

Kortermaja teevad eriliseks eriilmelised planeeringud ja panipaikade paiknemine, mis on erinevalt paljude teistest korterelamutest soklikorruse asemel kõigil korrustel. Samuti on tegemist A-klassi energiatõhususe märgistusega kortermajaga, mille sarnaseid on nii Tallinna kui Eestisse ehitatud vähe.

Mida tähendab A-energiaklass?

A-energiaklass tähendab madalamaid energiakulusid kogu hoone kastutuse ajaks. Võrreldes B- energiakortermajadega, mille ehitamine on väga populaarne, on A-klaasi majades energiakulu 20%

väiksem. Kui võrdlusesse lisada Lasnamäe, Mustamäe või Õismäe paneelmajad, mis on valdavalt D- ja E- klassi energiatõhususega, siis on energia kulu seal 1,5-2,5 korda suurem kui A-klassi majades.

„Orienteeruv kütte kulu 70m2 korteris, 2016. aasta jaanuaris kui keskmine temperatuur oli -7,7 °C, oleks A-energiaklassiga majas 35-40 eurot. Kui energia hinnad peaksid tõusma, mida pikaajalised prognoosid näitavad, siis A-energiaklassiga majas tunnetab omanik seda oma rahakoti peal oluliselt vähem,“ selgitas RAMM Ehituse arendusprojektide juht Erki Michelson, miks tasub kaaluda korteri ostmist energiatõhusasse majja.

Juurdeveo 25B kortermaja puhul kasutatakse A-energiaklassi saavutamiseks lahendusi, mis on kaasaegsed, ent samas töökindlad vältimaks tulevikus liigseid kulusid remondile ja hooldusele. Maja energiatõhususe tagavad erinevad lahendused alates soojuspidavatest akendest ja paksemast soojustuskihist välispiiretel lõpetades soojustagastusega sundventilatsiooniga ning LED-valgustusega.

Hoone katusel on päikesekütte paneelid, mis annavad arvestatavat soojusenergiat märtsist oktoobrini.

Saadud energia kasututakse peamiselt sooja tarbevee jaoks ning ülejääk kütmiseks või salvestatakse 3000 liitrises mahupaagis.

Praktilisele inimesele

„See maja on mõeldud eelkõige praktilisele inimesele, kes hindavad kesklinna lähedust ja madalaid kõrvalkulusid. Korterite hinnad jäävad vahemikku 52 000 – 159 0000 €. Keskmine ruutmeetri hind on majas kesklinna uusarendustest kindlasti üks parimaid jäädes 2000 eur/m2 ringi,“ ütles Ühinenud Kinnisvarakonsultantide juhatuse liige Rünno Sulg. „Tegemist on hea asukohaga. Läheduses on mitmed lasteaiad, poed ja spordivõimalused.“

Maja vahelaed ehitatakse monteeritavatest, tavapärasest paksematest 32 cm raudbetoon paneelidest, mis vähendavad müra. Samuti on seinad rajatud müra tõkestavalt, need on planeeritud ehitada komposiitlahendusena.

Kortermajale annavad väärust kolmekordse klaaspaketiga saksa-tüüpi puitaknad. Puidust on ka korterite uksed. Hoone katusele tulevad päikesekollektorid, mis rahuldavad 20% hoone soojusenergia vajadusest.

Kortermaja 0-korrusel asub gaasikatlamaja ning korteritesse on projekteeritud vesipõrandaküte, mis tähendab, et korteris puuduvad radiaatorid, mis piiravad ruumikasutust ja varjavad kaunist vaadet aknast.

Maja taga saab olema ligikaudu 1000m2 kinnine puhkeala koos pinkide, liivakasti, mänguväljaku ning puude ja põõsastega.

Juurdeveo 25b arendusega tegeleb ja hoone ehitab Ramm Ehituse OÜ. Ehitustööd lõppevad 2017. aasta suvel. Korteri müüki teostavad Ühinenud Kinnisvarakonsultandid.