Lasnamäe veerele kerkiva Priisle Äripargi ehitus on jõudnud sarikateni. Reedel, 22. jaanuaril peeti kompleksi esimese hoone sarikapidu, kokku kerkib Priislesse pea 22 000 ruutmeetrit uusi lao- ja tööstuspindasid koos büroo- ja esindusruumidega.

„Meie jaoks on alati olnud tähtis, et töö sujuks tõrgeteta ja selle eelduseks on väga head partnerid. Teeme koostööd nendega, keda usaldame ja kellega koos liigume igapäevases töös eesmärgile lähemale. Täna paneme sarikatele pärja ja see on märk, et oleme selles osas teinud õigeid valikuid,“ ütles Hammerhead OÜjuhatuse liikme Allan Kool edastades tänusõnad nii arhitektile, ehitajale kui teistele partneritele.

Äripargi näol on tegu kaasaegse kompleksiga – projekteerides mõeldi energiatõhususele ja efektiivsusele, kõik äripinnad on eraldi köetavad ja ventileeritavad, et üüripinna kasutaja saaks ise valida oma ruumide sisetemperatuuri ja õhuvahetuse. Hoonete katustele paigaldatakse päiksepaneelid, et katta igapäevane energiavajadus ja olla energiasäästlik.

Eventus Ehitus OÜ tegevjuhi Lauri Kaska sõnul on sarikapidu ehitaja jaoks oluline teetähis, kuid kõige tähtsam seisab veel ees. „Esmalt tuleb seinad püsti, avad kinni ja katus peakohale saada. Seejärel koondub meie tähelepanu põrandale, mis on ladude ja tootmispindade puhul kõige kriitilisem töölõik,“ märkis ta.

Kokku on Priisle Äripargi esimesena valmivas hoones pinda 4000 ruutmeetrit, ettevõtted saavad üürida pindasid 250 – 1000 ruutmeetri ulatuses. Hoone on jaotatud kaubandusboksideks, kus iga boksi ees on esindusliku klaasfassaadiga kaupluse- ja kontoriruumid ning tagapool paiknevad lao,- teenindus- või tootmiseks mõeldud pinnad.

Tallinnasse Lasnamäele rajatav äripark laiub kokku 3,1 hektarisel maa-alal ning on plaanitud valmis ehitada neljas etapis. Esimese etapi investeering ulatub ca 2,7 miljoni euroni.

Priisle Äripargi arendaja on Hammerhead OÜ, projekteerimis- ja ehitustöid teeb Eventus Ehitus OÜ. Äripargi arhitekt on Ivo Rebane Guru Projekt OÜ-st.

Hammerhead OÜ on Eestis kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte. Tegevus on suunatud peamiselt äripindade arendamisele.

2005. aastal asutatud Eesti kapitalil põhineva Eventus Ehitus OÜ peamisteks tegevusaladeks on ehituse peatöövõtt ja ehituse projektijuhtimine.