Mainor grupi 2015. aasta käive kasvas võrreldes eelneva aastaga 14 protsenti 17 miljoni euroni ning ärikasum 37 protsenti, moodustades 5,6 miljonit eurot.

Eesti vanemate arendusfirmade hulka kuuluva AS Mainori nõukogu esimehe Ülo Pärnitsa sõnul on oluline, kontsern on tervikuna suutnud tublisti kasvada oludes, kus riigi üldine majanduskasv on jäänud tagasihoidlikuks. “Senised targad investeeringud on taganud korralikud tulemused, kuid juba täna prognoosime käesoleva aasta lõpuks senise käibekasvu omakorda kahekordistada,” kirjeldas Pärnits ja lisas, et grupp investeeris möödunud aastal ettevõtete jätkuvasse arengusse kokku 9,2 miljonit eurot.

Kontserni suurima ettevõtte, Ülemiste City ärilinnakut arendava Mainor Ülemiste 2015. aasta käive ulatus 4,8 miljoni euroni, mida on varasema aastaga võrreldes 12% enam. Ettevõtte ärikasum tõusis 10%, moodustades 2 miljonit eurot. 2015. aastal viis Mainor Ülemiste läbi 5 miljoni euro suuruse võlakirjaemissiooni, et kaasata täiendavaid vahendeid ärilinnaku edasiseks hoogsaks arendamiseks. Ülemiste City sai aastaga juurde mitmeid olulisi rentnike, teiste seas avas detsembris linnakus oma arenduskeskuse ülemaailmne IT-ettevõte HCL Technologies, mis hakkab teenindama ettevõtte võtmekliente üle kogu mandri-Euroopa ja kavatseb 2016. aasta lõpuks tööle võtta 100 spetsialisti.

Mainori gruppi kuuluva akna- ja uksetehase Rekman käive kasvas 2015. aastal 29%, moodustades 3,1 miljonit eurot. Mööblitööstuse Askala käive tõusis aastaga 20%, ulatudes 3,6 miljoni euroni – seda paljuski tänu 20-protsendilisele ekspordi kasvule. Samuti alustati grupis 82 MW võimsusega Kõrgsoo tuulepargi projekteerimist liitumisega Balti soojuselektrijaamas. 2015. aasta oli edukas ka Ettevõtluskõrgkool Mainorile, kus sügisel oli viimase nelja aasta suurim vastuvõtt – kokku asus õppima 453 õpilast ning õppetööd alustas ka esimene välisüliõpilaste grupp.

Mainor gruppi kuulub 12 tütar- ja sidusettevõtet nii kinnisvaraarenduse, haridusteenuste, puidu- ja metallitööstuse kui energeetikavaldkonnas.