Eesti Puitmajaliit ja –klaster korraldavad juba kuuendat korda konkurssi, mille eesmärk on tõsta esile ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju. Sel aastal on konkursist osa võtmas 22 hoonet millest 10 paiknevad Eesti ning 12 välisriikides.

Konkursil osalevad nii masintoodetud- kui käsitöö palkmajad, puitelement- ning puitmoodulmajad, mille hulgas on nii eramuid, paarismaju kui suuri korrusmaju nii Eestist kui välismaalt.

Eesti puitmajaklastri juhi Lauri Kivili sõnul annab selleaastane konkurss väga hea ülevaate puidu kasutuse erinevatest võimalustest ning meie ettevõtete juhtivast rollist globaalses puitmajaäris: “Võime julgelt väita, et võistlustööde hulgas on hooneid, mille tehnilised lahendused on maailmas täna ainulaadsed” sõnas Kivil.

Aasta tehasemaja valib mainekas žürii, kuhu kuuluvad arhitekt Rajmund Sebök, TTÜ Ehitusfüüsika professor dr Targo Kalamees, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik dr Veronika Valk, TTÜ professor, Ehitiste projekteerimise instituudi direktor dr Jarek Kurnitski, RKAS Teadus- ja arendusosakonna juhataja Margus Sarmet, arhitekt Markus Kaasik ja ajakirjanik Eva Kiisler.

Võistluse võitjad kuulutatakse välja kuuendal aprillil Ehitusmessi avagalal, peaauhinna annab üle keskkonnaminister Marko Pomerants.

Kategooriad ja auhinnad: