Ärikinnisvarainvesteeringutega tegeleva Northern Horizon Capitali Baltikumi kinnisvarafondi Baltic Opportunity Fund jaoks möödus eelmine majandusaasta edukalt, olles kasvatanud oma üüritulu kahekordseks. 2015. aasta üüritulu oli 6,07 miljonit eurot, suurenedes võrreldes eelneva aastaga 3,02 miljoni euro võrra.

Eelmise aasta puhaskasum oli 5,53 miljonit eurot. Samuti maksis fond eelmise aasta lõpus oma investoritele dividendideks 7% investeeritud omakapitalist. Viimase kolme aasta jooksul on fond teinud portfelli üüritegevusest väljamakseid kokku ca 19% ja seega täitnud oma peamise eesmärgi maksta dividende igal aastal.

„Investeerimisstrateegia soetamaks varasid Baltimaade pealinnade hinnatud asukohtadesse on end ära tasunud,“ sõnas Northern Horizon Capitali fondijuht Tarmo Karotam. „Samuti on unikaalne REIF fondistruktuur* osutunud väga tõhusaks ja paindlikuks meie eesmärkide saavutamisel tegemaks iga-aastaseid dividendi väljamakseid. Oleme fondi viimase 5 aasta jooksul ostnud vaid selliseid investeeringuid, mida peame pikaajaliselt atraktiivseteks meie tugevate rentnike jaoks. Portfelli vakantsuse määr eelmisel aastal oli 2%. Lisaks on fondi Leedu ja Eesti varade juures suur lisaväärtuse potentsiaal, mille loomisega me aktiivselt ka igapäevaselt tegeleme,“ lisas Karotam.

Fond on kokku teinud viis investeeringut Tallinnasse, Riiga ja Vilniusesse, mille nimekamad näited on Coca-Cola Plaza Tallinna südames ja Europa ostukeskus Vilniuse jõudsalt arenevas südalinna ärikvartalis. Fondi varadest on Leetu investeeritud 61.7%, Eestisse 32.4% ja Lätti 5.9%. Kontserni kinnisvaraportfell jaguneb kaubandus-, teenindus ning büroopindade vahel. 2010 asutatud fondi portfellis on praegu kokku rohkem kui 180 üürnikku ning portfelli brutomaht on ca 85 000 ruutmeetrit.

Fond on Eesti Finantsinspektsiooni loa alusel registreeritud lepinguline kinnisvarafond ning selle peamine eesmärk on maksta investoritele dividende portfelli üüritegevustest.

Northern Horizon Capital on kogenud kinnisvarainvesteeringute haldaja, kelle fookuses on ärikinnisvara investeerimisstrateegiad Põhja-Euroopas, eriti Läänemeremaades. Northern Horizon Capital juhib regioonis kaheksat kinnisvarafondi ja haldab muid kinnisvarainvesteeringuid kogusummas ca. 1 miljard eurot. Lisaks Baltic Opportunity Fundile haldab ettevõte Baltikumis kaasinvestorina Partners Groupi opportunistliku investeerimisstrateegiaga kinnisvaraportfelli.

*REIF fondistruktuur – Investeerimisfondide seaduse järgne lepinguline fondistruktuur, mis omab suurt paindlikkust rahaliste väljamaksete tegemisel jooksvast rahavoost ning on oma olemuses kulu- ja maksuefektiivne investeerimisstruktuur.