Ülemiste City linnakut arendav Mainor Ülemiste alustas muinsuskaitse all oleva klaaskatusega eestiaegse tootmishoone renoveerimist unikaalseks spordiklubiks, investeerides aasta lõpus valmivasse hoonesse üle 2,6 miljoni euro.

2760-ruutmeetri suuruses hoones hakkab tegutsema Baltimaade suurima spordiklubide keti MyFitnessi moodsaim klubi. 8,5-meetriste lagedega majas saavad olema suur jõusaal ja rühmatreeningute ruumid, 25-meetrine ujumisbassein, massaažibasseinid ning erinevad saunad. Hoone teeb erakordseks ka selle haruldane renoveeritav saagkatus, milles on kasutatud ligi tuhat ruutmeetrit klaasi.

“Uus MyFitness spordiklubi saab olema erakordselt omanäolise interjööriga. Kuna tegemist on meie jaoks suureformaadilise klubiga, siis saame seal pakkuda senisest veelgi mitmekülgsemat treeningplaani,” märkis My Fitness AS juhatuse esimees Erkki Torn. “Ülemiste City MyFitnessist saab meie teine klubi Eestis, kus on kõigi spordisõprade rõõmuks ka tipptasemel 25-meetrine ujumisbassein, seal hakkavad toimuma ka laste- ja noortetreeningud” kinnitas Torn.

Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul on uhke spordiklubi ehitamine kindlasti väga hea uudis kõigi linnakus täna töötava 7000 inimese jaoks, ent põhjust sedavõrd mitmekülgses spordiklubis käima hakata on kindlasti ka kaugemal elavatel ja töötavatel inimestel. “Ülemiste City kasvab täna suure hooga ja iga sarnane täiendus muudab linnaku veelgi täisväärtuslikumaks elu- ja töökeskkonnaks tuhandete inimeste jaoks,” märkis Nõlvak.

Spordiklubi jaoks renoveeritav paekivist hoone on 1920.-1930. aastatel ehitatud Dvigateli tehase mehaanika-montaažitsehh. Majal taastatakse täies mahus ajalooline raudbetoonist saehambaid meenutava kujuga saagkatus, mille näiteid on Eestis vähe säilinud.

Tänapäeval on see hoone osa Ülemiste Citys renoveeritavatest vanade tehasehoonete kompleksist, kus hakkavad asuma restoran, büroopinnad, eluruumid ning parkimismaja. Juba sel aastal avatakse selle vastas Eesti suurim moodne büroohoone Öpiku maja.

Spordiklubi hoone ehitusmaksumus on üle 2,6 miljoni euro. Ehitustööd on kavas lõpetada detsembris 2016. Hoone renoveerimistöid teostab Vanalinna Ehitus OÜ.

Ülemiste City on Tallinna lennujaama kõrval asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile loodud Baltimaade suurim teadmistel põhinev ärilinnak. 36 hektaril on välja ehitatud 100 000 ruutmeetrit üüritavat kontoripinda. 2025. aastaks plaanitakse lisaks sel aastal valmivale spordiklubile rajada kokku 300 000 ruutmeetrit büroopinda, 125 000 ruutmeetrit kortereid, kultuurikeskus, pargid ja kohvikud.

Linnak pakub innovatsiooni toetavat keskkonda, atraktiivseid, paindlikke ja keskkonnasõbralikke kontoripindu, head transpordiühendust ning mitmekülgset teenusevalikut ettevõtetele ja nende töötajatele. Ülemiste City linnaosa arendavad Mainor Ülemiste AS ja Technopolis Ülemiste AS.

MyFitness on Baltikumi suurim spordiklubide kett, opereerides hetkel 14 spordiklubi üle Eesti ning 6 klubi Riias. MyFitnessi teenuste sekka kuuluvad rühmatreeningud, jõusaal, spinning, ujumistreeningud, laste- ja noortetreeningud ning personaalsed konsultatsioonid ja kaalunõustamine.