Aasta puitehitise võistlusele saab kandidaate esitada veel selle nädala lõpuni, eesmärgiga tõsta esile arhitektide, inseneride ja ehitajate võimekust kasutada puitu innovaatiliselt ja mitmekülgselt 21. sajandi ehitusmaterjalina.

Võistlusele laekunud tööde puhul hinnatakse nutikaid, kestvaid ja uudseid lahendusi puidu kasutamisel konstruktsioonis ja välis- ning siseviimistluses arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes.

„Puit on meile juba aastasadu omane ja tuttav kohalikku päritolu ehitusmaterjal, mida meie esivanemad on põlvest põlve parima äranägemise järgi uute oskuste ja tööriistade tekkides just meile omaselt kujundanud ja arendanud. Aasta puitehituse võistlusega otsitakse tänast panust puidu kui ehitusmaterjali kasutamise ja arendamise pikas ja jätkuvas traditsioonis,“ rääkis aasta puitehitise võistluse korraldaja Anni Martin.

Juba võistlusele esitatud kandidaadid on Anni Martini sõnul mastaabilt ja funktsioonilt eriilmelised ning teostuselt kõrgetasemelised. „Saladuskatet kergitades võin vihjata, et esitatud on mitu küla, ministeerium, sadamaid, eramuid ja väikehooneid, kauplusi ning büroomaju,“ avaldas ta ning rõhutas, et enam võiks kandidaate juurde tulla Lääne-Eestist ja Saaremaalt. „Saaremaa on varasemalt olnud väga tugevalt esindatud – eelmisel aastal valiti Saaremaal Kaarma vallas asuv Eikla küla seltsimaja aasta puitehitiseks,“ meenutas Martin.

Anni Martin rääkis, et hetkel pole veel ühtki objekti esitatud linliku kortermaja kategoorias ning täpsustas, et uusehitised on sobilikud osalema ka parima fassaadiauhinna kategoorias.

„Aasta Puitehitis 2015“ võistlusele saab ehitisi esitada kuni 4. oktoobrini. Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet www.puuinfo.ee lehel. Võistlust korraldab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit.