Tallinna Linnaplaneerimise Amet algatas avaliku kaheetapilise arhitektuurikonkursi uue Stroomi rannahoone eskiislahenduse leidmiseks.

Tänane, 1996. aastal rajatud rannahoone lammutatakse, kuna see ei vasta enam rannakasutajate vajadustele ega kasuta ära mereäärse asukoha suurt potentsiaali.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul kavandatakse rannahoone n-ö kuursaalina. „Hoone kesksed funktsioonid on kohvik ja restoran, mille paindlik ruumiprogramm võimaldab korraldada ka üritusi ja rentida ruumi erinevateks tegevusteks. Rannahoone arhitektuur peab avama vaateid merele ja rannapargile ning olema arhitektuurilt silmapaistev,“ selgitas Novikov.

Põhja-Tallinna linnaosa vanema Peeter Järvelaiu sõnul näitavad talisuplejad ja tervisesportlased, et olenemata kliimast, saab ranna ja rannapargi kasutus olla aastaringne. „Uue rannahoone üks eesmärke ongi sügistalvist ranna- ja pargikasutust toetada ning ruumilisi võimalusi kaasajastada,“ märkis Järvelaid. „Praegune Stroomi rannahoone on ajale selgelt jalgu jäänud ja mul on hea meel, et Põhja-Tallinna elanike kauaaegne soov on saamas teoks.“

Rannapark säilitatakse autovaba alana. Tänu vastavatud bussiliinile nr 66 jõuab randa ja rannahoonet külastama senisest veelgi mugavamalt ka Lasnamäe, Kesklinna ja teiste Põhja-Tallinna asumite elanik. Mõtestamist ootab rannahoonet vahetult ümbritsev avalik ruum, kus muuhulgas toimuvad ka linnaosa rahvarohkeimad üritused.

Arhitektuurivõistlusel oodatakse osalema arhitektide ja maastikuarhitektide kollektiive. Viiel tugevaimal osalejal, kelle portfooliosse kuuluvad nii avalikud hooned kui auhinnalised kohad arhitektuurikonkurssidelt, palutakse esitada võistluse teises etapis rannahoone ja seda vahetult ümbritseva avaliku ruumi eskiis.

Parima kavandi selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad Tallinna linnavalitsuse ja linnavolikogu esindajad ning mainekad eesti arhitektid ja maastikuarhitektid. Arhitektuurivõistluse viitenumber riigihangete registris on 216276. Konkursi esimese etapi tähtaeg on 3. jaanuar 2020 kell 16.00.