Teisipäeval, 24. septembril kell 12 pannakse Suur-Sõjamäe tn 44d rajatavale Linnateatri uuele tootmiskompleksile nurgakivi. Linnateatri uus tootmiskompleks valmib järgmise aasta suvel ja on üheks oluliseks etapiks Linnateatri kauaoodatud suurest renoveerimisplaanist.

Tallinna Linnateatri direktori Raivo Põldmaa sõnul on Suur-Sõjamäele rajatav kompleks teatri edasiseks tegevuseks hädavajalik. „See on oluline samm, et Linnateater saaks liikuda edasi oma unistuste teel renoveeritud teatrimaja poole vanalinna 9. kvartalis,“ märkis Põldmaa. „Kui seni on teater valmistanud dekoratsioone teatrimaja keldris ja väga kitsastes oludes, siis uues tootmiskompleksis saavad töötajad kaasaegsed töötingimused ja töövahendid, teater saab lõpuks ometi hoida oma dekoratsioone, rekvisiite ja kostüüme köetud ruumides ning kogu lavastust ettevalmistav töö on võimalik ära teha ühes kohas, alates kavanditest kuni kujunduse ülespanemiseni.“

Suur-Sõjamäele ehitatavasse Linnateatri tootmis- ja laokompleksi rajatakse kostüümide, rekvisiidi-, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda; dekoratsioonide monteerimise ruum; värviruum; butafoori töötuba; maalisaal; garaažid; pesuköök kostüümide hooldamiseks; tehnilised ruumid; töötajate ruumid, koosolekuruum ning olmeruumid.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Linnateatri suure renoveerimisplaani jõudmine ehituseni Tallinna jaoks kauaoodatud sündmus. „Praegu on käimas Laia tänava hoonete kompleksi projekteerimistööd ning ehitustööd peaksid plaanide järgi algama 2020. aastal,“ täpsustas Belobrovtsev. „Nii saab teatrikompleksi arendustöödega aadressil Lai tn 23 korrastatud kogu selle kvartali hoonestus ja lõpuks korda ka üks oluline osa vanalinnast.“

Suur-Sõjamäe tn 44d asuvat kompleksi ehitab Eston Ehitus OÜ, tööprojekti koostas Novarc Group AS. Ehitustööde maksumus on 3,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Abilinnapea Eha Võrk lisas, et suuremahulise projekti ootuses on alanud ka ettevalmistustööd Salme kultuurikeskuse kohandamiseks Linnateatri ehitustööde aegseks ajutiseks mängupaigaks. „Salme kultuurikeskuses tuleb ruumid ümber ehitada vastavalt teatri vajadustele, ent samas pakuvad need uued ruumid tulevikus kultuurikeskusele erinevateks tegevusteks laiemaid kasutusvõimalusi,“ selgitas Võrk.

2018. aasta märtsis korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koos Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi Tallinna Linnateatri uue hoone ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto AB kavand. Kavandi kohaselt ehitatakse  aadressile Lai 23 Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse 500-kohalist välilava.

Tallinna linnateatri teatrikompleks peab kava kohaselt valmima 2022. aasta lõpus.