Eesti Arhitektide Liit koostöös Illuka vallaga kuulutasid välja Kuremäe avaliku ruumi arhitektuurivõistluse. Kuremäe on unikaalse ajaloolise pärandiga koht, kus paikneb Eestis ainuke tegutsev vene õigeusu nunnaklooster, omades ka rahvusvahelist tähendust. Võistluse tulemus on kavas välja ehitada EV100 programmis hiljemalt aastaks 2020.

Kuremäe arhitektuurivõistlus on ainulaadne ja oluline võistlus, kus on võimalik anda kogu küla avalikule ruumile uus ilme ja seeläbi aidata kaasa piirkonnale terviklikuma ruumilise identiteedi loomisele.

„Ootame nutikaid ideid ja väärikaid lahendusi, mis aitaksid luua uut kvaliteeti Kuremäe külastus- ja elukeskkonnas,“ märkis Illuka vallavolikogu esimees Paul Kesküla.

Võistlus toimub EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames, mille eesmärgiks on Eesti Vabariigi 100. juubeliks Eesti suuremates maakonnakeskustes taasaktiveerida olulised keskuste piirkonnad – linnakeskuste avaliku ruumi organiseerimise, atraktiivseks ja kogemuslikuks muutmisega luuakse inimestele võimalus ja põhjus avaliku ruumi kasutamiseks.

Lisainfot ideekonkursil osalemise kohta leiab riigihangete registrist www.riigihanked.riik.ee, viitenumbriga 170516. Ideekavandite esitamise tähtaeg on 29. aprill, tulemused avalikustatakse hiljemalt 27. maiks.

Konkursi auhinnafondi suurus on 12 500 eurot, mis jaguneb järgmiselt:

Võistluse žüriisse kuuluvad: