Kaamos Kinnisvara alustas Nõmme ja Haabersti piiril asuva atraktiivse Hõbemetsa elukeskkonna kolme järgmise maja müüki. Uued korterelamud on osa privaatsest ja rohelisest elurajoonist, kuhu kokku on planeeritud 16 kortermaja, lastemänguväljakud ja lasteaed.

Kaamos Kinnisvara AS arendusjuhi Ivar Vahteri sõnul ehitatakse uues etapis korraga kolm 20 korteriga maja ning veerand mahust on huviliste poolt broneeritud juba esimeste päevadega. Etapi valmimine on planeeritud 2016. aasta lõppu.

„Elurajooni on juba rajatud kaks kortermaja, kus on oma kodu leidnud üle 50 perekonna. Inimesed hindavad Hõbemetsa madalamat hoonestust, eraldatust ja majade B-energiaklassi. Lisaks pakume korteriomanikele tavapärase kaheaastase ehitusgarantii asemel kolmeaastast garantiid, mis suurendab kliendi kindlustunnet ehituskvaliteedi osas,“ räägib Vahter.

Esimeste majade korterite müümine on läinud väga hästi. „Olulisteks müügiargumentideks on olnud lisaks Hõbemetsa looduslähedasele elukeskkonnale ka iga korteri juurde kuuluv rõdu ja panipaik, mugavad parkimisvõimalused ning majadesse planeeritud mahukad liftid,“ lisab Vahter.

2015. aasta kevadel valmis elurajooni viiv esinduslik avenüü koos kergliiklusteede ja tänavavalgustuse, kaherealise puiestikuga ning elurajooni tulevikus teenindav bussipeatus. Kõigi majade juurde tulevad laste mänguväljakud ning elurajooni on planeeritud ka lasteaed. Kokku on Hõbemetsa kavandatud 16 kortermaja ja 450 korterit. Investeeringu maht on ligikaudu 35 miljonit eurot.

Piirkonna arhitektid Irina Raud ja Aigar Roht väärtustavad kõrgelt Hõbemetsa looduslähedast ning privaatset keskkonda. Nende sõnul on Hõbemetsa nagu väike põhjamaise feeling’uga elurajoon, mis vastupidiselt harjumuspärasele asub kõrgete mändide vahel ebatasasel ja põneval maastikul.

10 hektari suurusel männimetsaga kaetud maa-alal laiuva Hõbemetsa elurajooni kortermajad on üksteisest eraldatud lopsaka kõrghaljastusega ning ümbritsetud reljeefse pargi ja kõnniteedega. „Oleme kavandanud, et ala ei täideta pelgalt kodude, vaid ka ajaveetmise võimalustega nii lastele kui ka vanematele inimestele,“ ütleb Raud, lisades, et haljasalaks on planeeritud igast krundist 50-60%.

Elurajoon piirneb Nõmmet ja Haaberstit ühendava kergliiklusteega, mis on ideaalne võimalus jalgsi või rattaga liikujatele ning talvel suusatajatele. Hoolimata Hõbemetsa privaatsest asukohast ja heas mõttes suletusest, on kõik eluks vajalik lähedal – nii poed, söögikohad, ühistransport, Nõmme Spordikeskus, Nõmme-Harku terviserajad, Glehni loss, Nõmme turg ja palju muud huvitavat.

Kaamos Group on 2002. aastal asutatud kodumaisel kapitalil põhinev kontsern, mis tegeleb kinnisvaraarenduse, -investeeringute, ehituse ja puidutööstusega. Tegutsetakse Eestis, Lätis, Valgevenes, Soomes ja Gruusias. Kaamos Kinnisvara on neli viimast aastat olnud Kaubandus- ja Tööstuskoja, EAS-i ja Tööandjate Keskliidu parimate ettevõtete konkursil kinnisvaraettevõtete arvestuses esiviisikus.

Kaamos Groupi viimase aja tuntuimad kinnisvara- ja ehitusobjektid on Tammsaare Ärikeskus, Statistikaameti büroohoone, Rohu kvartal Kalamajas, mereäärsed Kakumäe residentsid, Jaama residentsid Nõmme südames. Arendamisel on suurejooneline Avala ärikeskkond.