Eeloleval laupäeval ja pühapäeval toimuvad Open House Tallinn raames avatud uste päevad Tallinnas kohtades, kuhu muidu ei pääse. Porto Franco valminud I maja ja valmimisjärgus II maja on võimalik külastada laupäeval, 11.07, ja pühapäeval, 12. 07. Ekskursioonid algavad igal täistunnil kell 12-16.00. Venekeelne ekskursioon toimub pühapäeval, 12.07 kell 13.00.

Porto Franco ekskursiooniga liitumiseks tuleb enne täistundi tulla Navigatori Ärimaja (Laeva t 2) fuajee 1. Korrusele.

Ekskursiooni käigus Ekskursiooni käigus tutvustatakse piirkonna ajalugu ning on võimalik giidi juhtimisel külastada valminud Porto Franco I hoonet, kus toimetab peamiselt hotell Citybox Tallinn ning käia ka Porto Franco ehitatava II hoone 5. korruse katusel, et nautida ilusaid vaateid Admiraliteedi basseinile ja vanalinnale.

Open House on sündmus, mis on mõeldud ennekõike Tallinna elanikele oma kodulinna avastamiseks ning lisaks eestikeelsetele ekskursioonidele pakub Open House Tallinn sel aastal ka venekeelseid ekskursioone Linnahalli, Porto Francosse, Vene Kultuurikeskusesse ja Kultuurikatlasse.

Open House sai alguse Londonis 1992. aastal ning täna korraldatakse sündmust enam kui 40 linnas üle maailma. Tallinnale lähimad Open House Worldwide organisatsiooniga liitunud ja sündmust korraldavad linnad on Helsingi ja Vilnius. Loe lisaks: openhouseworldwide.org Open House Tallinn partnerid on: Briti Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Ruukki, Velux, Fund Ehitus.

Porto Franco projekt ehitatakse keskkonnasõbralikult ning Leed Gold sertifikaadi standardite järgi: projekt vastab kõrgetele nõuetele nii keskkonnasäästlikkuse, energiakasutuse, ehituse kui ehitusmaterjalide osas. Projekti kontseptsioon hõlmab mitmete moodsaimate energia- ja veetõhusate tehnoloogiate kasutamist ning jäätmete ja saaste tekke vähendamist, mh rakendatakse kliimamuutustele vastupidavaid tehnikaid, millega leevendatakse sellele piirkonnale ja eelkõige Balti riikidele omaseid kliimariske.

Porto Franco on unikaalne kinnisvaraarendus, mis avab Tallinna kesklinna merele, olles pealinna ainus mereäärne ettevõtlus- ja vaba aja veetmise piirkond. Porto Franco arendusse investeeritakse 190 miljonit eurot ning uues mitmefunktsioonilises linnakvartalis saab olema pinda enam kui 150000 m2. Porto Franco kompleks koosneb kolmest maa-alusest korrusest 1170 kohalise parkimismaja ja kaubanduse üüripindadega ning viiest maapealsest korrusest kaubanduskeskuse, bürookeskuse ja hotelli tarbeks. Porto Franco 150 000 m² hakkavad tegutsema kohvikud ja restoranid, hotell, hüpermarket ning hulganisti ettevõtteid nii kauplustena kui ka büroopindadel. Esmajoones valmib moodsa kontseptsiooniga hotell Citybox, mille avamist on oodata juba 2020. aasta esimeses pooles.