Baltimaade üheks olulisemaks kinnisvarainvesteeringute ettevõtteks kasvanud Capital Mill soovib järgmise kümne aasta jooksul kasvada nii Eesti, Läti kui Leedu turul.

2008. aastal Igor Mölderi, Marko Kulli ja Tanel Samueli asutatud Capital Mill on laiendanud tegevuse kõikidesse Balti riikidesse ning rajanud oma klientidele sadu tuhandeid ruutmeetreid kvaliteetset äri-, büroo-, tööstus- ja elupinda.

Ettevõtte tegevjuhi Mölderi sõnul seati esimeseks eesmärgiks jõuda 100 miljoni euro suuruse varade mahuni, kuid tänaseks on see endalegi meeldivaks üllatuseks mitmekordselt ületatud.

„Unistada tuleb ja seda tuleb teha julgelt. Ma ei tea, kus me oleme 10 aasta pärast, kuid ma ei välista, et oleme kümme korda suuremad, kui alguses soovisime,“ ütles Mölder Capital Milli juubelikõnes. „Senised kümme aastat ei ole kindlasti olnud kihutamine edukiirteel. Mäletan hetke, mil olime meeleheitel ega teadnud, kuidas edasi minna. Vaatamata kõigele otsustasime liikuda edasi – maksku, mis maksab. See otsus oli õige.“

Capital Mill kolis oma esimesse kontorisse 2008. aasta 1. juunil, kus juures selleks hetkeks oli kaks esimest tehingut juba tehtud.

Tänaseks on ettevõte rajanud mitmeid silmapaistvaid ja oma keskkonda kujundavaid hooneid. Tallinna sadamaalale maailma kõrgeimate keskkonnanõuete järgi ehitatud äri- ja büroohooned Navigator ja Explorer lõid oma valdkonnas uue standardi. Nende vahele rajatud Promenaadi kortermajades kasutati esimest korda mitmeid innovaatilisi lahendusi. Lasnamäele kerkinud Lasnamäe tervisemajast sai aga esimene ühiskondlike funktsioonidega hoone Eestis, mille ehitamist finantseeris sajaprotsendiliselt erakapital.

„Capital Milli eesmärk on jätta endast maha midagi, mille üle ollakse uhked ka pärast meid. Meile meeldib mõelda, et oleme osa millestki suuremast. Me mängime olulist rolli linnaplaneerimises ja mitte ainult Tallinna, vaid ka Riia ja Vilniuse planeerimises,“ sõnas Mölder. „Me tahame, et meie töö tulemusel tekib midagi, mis jääb kestma. Me tahame luua väärtust, millest on kasu mitte ainult meile, vaid ka meie investoritele ja ühiskonnale laiemalt. Me tahame olla oma partneritele kasulikud.“

Mõne aasta pärast kerkib Tallinnas Maakri tänavale Eestis ainulaadse efektse fassaadilahendusega bürootorn Skyon, Riias rajatakse Daugava jõe kaldale kolmest 13-kordsest tornist koosnev äri- ja büroohoone Capital City ning Vilniuses kuulub Capital Milli portfelli rahvusvahelise arhitektuurikogukonna tunnustuse pälvinud Grand Office.

„Meie ettevõtte areng on olnud kiire ja muljetavaldav ka meile endile,“ märkis Mölder. Oleme tänulikud, et saame olla selle protsessi osa. Oleme tänulikud, et meid saadab nii palju inimesi, kes meisse usuvad ja nii palju partnereid, kes tahavad meiega koostööd teha.“

Capital Mill OÜ asutati 2008. aasta alguses eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus.