Põhjamaade suurim kaubanduskeskuste arendaja Citycon võtab oma keskustes kasutusele keskkonnamõju kvaliteedistandardi BREEAM.

Tänaseks on Cityconi enam kui pooled kaubanduskeskused saanud keskkonnasertifikaadi, järgmise aasta lõpuks plaanitakse sertifikaadiga katta 75 protsenti Cityconile kuuluvast kinnisvarast.

“Eestis oli Rocca al Mare Kaubanduskeskus esimene tegutsev kaubanduskeskus, millele omistati BREEAM keskkonnasertifikaat, plaanime seda taotleda ka Kristiine Keskusele,” lausus Citycon
äridirektor Mati Pops.

“BREEAM tähendab investeerimist keskkonnateadlikku mõtteviisi, jätkusuutlikusse ehitustegevusse ja energiakasutusse, klientide ja rentnike ning laiemalt ühiskonna heaolusse. See investeering loob uut väärtust ning teenib end aastatega tagasi, tõstes muuhulgas ka meie kinnisvara väärtust,” sõnas Pops.

Viimastel aastatel on Citycon suurendanud oma keskustes taastuvenergia kasutamise osakaalu ning vähendanud siseeostetava soojusenergia mahtu. Möödunud aastal tarbisid Cityconile kuuluvad kaubanduskeskused kokku 100GWh rohelist energiat. Eraldi tähelepanu pöörab Citycon keskkonnateadlikule jäätmekäitlusele. Rootsi ühes suurimas, Kista Galleria kaubanduskeskuses kasutatakse biojäätmeid näiteks ühistranspordi kütusena.

Cityconi keskustest on BREEAM sertifikaadi saanud Soomes Iso Omena, Koskikeskus, Myyrmann ja Trio; Rootsis Kista Galleria,Liljeholmstorget Galleria ja Jakobsbergs Centrum; Norras
Glasshuspassasjen, Liertoppen, Kremmertorget, Kolbotn torg, Lietorvet, Kongssenteret, Sjøsiden, Heiane, Stadionparken, City Syd, Markedet ja Torvbyen; Eestis Rocca al Mare Kaubanduskeskus.

Citycon on jaekaubanduspindade omanik ja arendaja Põhja- ja Baltimaades, ettevõtte varade maht ulatub 5 miljardi euroni. Citycon on turuliider Soomes ja Eestis ning üks liidritest Norras ja Rootsis.
Lisaks tegutseb ettevõtte ka Taanis. Cityconi aktsiad on noteeritud NASDAQ Helsingi börsil.