Valga vald ostis korduvalt maailmameistrivõistluste etappe võõrustanud Valgamaal asuv Jaanikese motokeskuse 240 000 euroga. Ligi 31 hektaril laiuv kompleks mahutab 30 000 pealtvaatajat.

Jaanikese rajal ise kuus MM-etappi korraldanud ja müügitehingut vahendanud Colliers Internationali konsultandi Ainar Haavistu sõnul täitus kompleksi müügiga Valga motokogukonna pikaajaline soov, kuna kohaliku omavalitsuse näol kinnistu omanikuna said nad kindlustunde, et kompleks säilib.

„Jaanikese motokeskuse puhul on tegemist Valga valla elanikele ja laiemale sihtgrupile väga olulise objektiga, millel on väga pikk ja tähendusrikas ajalugu. See asub keskus looduslike orgude ja mägede vahel ning seda peetakse regiooni üheks parimaks – keskuses on korraldatud nii Euroopa-, maailma- kui Nõukogude liidu meistrivõistlusi,” lisas Haavistu.

Haavistu sõnul on kohal potentsiaali, kuna see asub kohe Läti piiri ääres ning lõunanaabritele on motokross üks olulisemaid rahvusspordialasid. Saja kilomeetri raadiuses elab pool miljonit inimest ning keskuse külastusrekord on 29 000 pealtvaatajat.

Jaanikese motokeskuse ostu vastu tunti huvi nii Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, Taanist, Itaaliast kui ka Belgiast. Lisaks toimus kohtumisi ostuhuvilistega ka Aasiast.

Jaanikeses saab soovi korral korraldada sooloklasside MXGP ja MX2 motokrossi maailmameistrivõistluste etappe. Lisaks motokrossile saab keskuses korraldada ka ATV-, seiklus- ja ekstreemmatkasid, autokrosse, välikontserte ning offroad- ja maastikujalgrataste võistlusi.

Jaanikese motokeskus rajati 1960. aastal. 1980ndatel investeeris Valga Autobaas Tiit Vähi juhtimisel keskusesse ligi 300 000 rubla. Keskuses on harjutanud ja võistelnud kogu Eesti paremik ning keskust on kasutatud ka sõjafilmi “1944” stseenide filmimiseks.