Kes on ideekonkursi võistlustöö märgusõnaga „MAJAKAJA“ taga, selgus 20. juunil kell 12.00 Mustamäe Linnaosa Valitsuse esimese korruse saalis.

Mustamäe Linnaosa Valitsus kuulutas 18. märtsil välja ideekavandi konkursi hoonetekompleksi – kultuurikeskus ja linnaosa valitsuse administratiivhoone – ehitamiseks aadressile Vilde tee 118. Ideekonkursi eesmärgiks on saada parima arhitektuurilise lahendusega ning Mustamäe kogukonna soove ja huve parimal moel arvestav eskiisprojekt hoonetekompleksile, mille koosseisu kuulub peale kultuurikeskuse ka linnaosa valitsuse uus administratiivhoone. Konkursi võitjale on MLOV välja pannud preemia 10 000 €, II ja III koha omanikele vastavalt 3000 ja 2000 €.

Ideekonkursi võitis žürii otsusega võistlustöö märgusõnaga „MAJAKAJA“. Märgusõnadega ümbrike avamine ja autorite avalikustamine toimus 20. juunil kell 12.00 Mustamäe Linnaosa Valitsuse esimese korruse saalis.

I auhind: märgusõna „MAJAKAJA“, esitajad AS Amhold ja BOA OÜ, ideekavandi autorid: Jürgen Lepper, Anto Savi, Margus Soonets

II auhind: märgusõna „Mocha“, esitajad KAOS Arhitektid OÜ ja Projekt O2 OÜ, ideekavandi autorid: Laura Ojala, Katrin Vilba, Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann.

Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda rõhutas oma kõnes, kui suur samm on see ideekonkurss Mustamäe jaoks: „Peatselt 55-aastasel Mustamäel pole kunagi olnud korralikku kultuurikeskust – Kultuurikeskus Kaja on ju tegelikult 60-ndatel ehitatud kinomaja. Nüüd oleme astunud lõpuks sammu edasi uue, kaasaegse kultuurikeskuse ehitamise suunas.“ Eriliselt tänas linnaosa vanem kõiki žüriiliikmeid ja eksperte: Endrik Mänd – Tallinna peaarhitekt, Rein Murula – volitatud arhitekt, Viljar Meister – Tallinna linna haldusdirektor, Kertu Lipand – Tallinna Linnakantselei haldusteenistuse hankekeskuse juhataja, Mari Suvi – Tallinna Linnaplaneerimise Ameti Mustamäe, Kristiine ja Nõmme osakonna juhataja, ning samuti linnaosa valitsuse töötajaid.