Endise Kadaka aiandi alale rajatav 750 koduga Uus-Mustamäe naabruskond sai nurgakivi. Arendust vedava Rootsi börsifirma Bonava esindaja sõnul on Uus-Mustamäe arendusprojekt hetkel ilmselt kogu Eesti suurim üheaegselt töös oleva ehitusmahuga uusarendus, kus kokku on ehituses 340 uut korterit.

„Kuigi esimese etapi ehitustööd Uus-Mustamäel algasid juba 2019. aastal, otsustasime nurgakivitseremooniaga tähistada just teise ehitusetapi arenduse algust. Näeme, et ka pärast kinnisvaramaastikul ärevust külvanud kevadhooaega püsib inimeste huvi ja soov soetada kodu just uusarendustesse ning see annab enesekindlust jätkata Mustamäe suurima uusarenduse ehitusega täiskäigul ja aeglustamata,” kinnitas Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.

Värske nurgakivi asetasid paika elamuarendaja Bonava esindajad koos LHV pensionifondide ja Lumi Capital esindajatega. Nimelt saavad teises ehitusetapis valmivad neli kortermaja Aiandi 10 ja Aiandi 12 kinnistutel, kokku 164 korteriga osaks LHV pensionifondide ja Lumi Capitali rajatavast üürimajade portfellist, millesarnased tegutsevad juba praegu Põhja-Tallinnas Manufaktuuri tänaval. Nurgakivi saanud kortermajad koos Manufaktuuri majadega moodustavad kokku ligi 300 korterit ehk üle poole LHV pensionifondide Tallinnasse plaanitavast 500 üürikorteriga portfellist.

„Meie esimene üürimaja Põhja-Tallinnas Manufaktuuri tänaval on näidanud, et kliendikeskse lähenemisega ning pikaajalist eluaset pakkuv täisteenus on see, mida paljud üürikodude otsijad on oodanud,“ sõnas Lumi Capital üürimajade ärijuht Hannes Tall.

„Mustamäe on paljudele tallinlastele südamelähedane elukeskkond ning usume, et hubases Uus-Mustamäe naabruskonnas asuvad kodud saavad olema lisaks koduostjatele ka üüriklientide seas populaarne elukoht. Hoolimata ebakindlast ajast majanduses jätkame üürimajade investeerimisprogrammi, sest usume Eesti majanduse käekäiku pikaajaliselt ning Tallinna linna kui atraktiivsesse keskkonda, kus elada ja töötada,“ lisas LHV kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim.

Bonava Eesti juhi sõnul moodustavad pensionifondide rahaga rajatavad pikaajaliseks üürimiseks mõeldud korterid nii Skandinaavias kui ka Lääne-Euroopas suure osa kogu eluasemeturust, pakkudes alternatiivi neile, kelle jaoks kinnisvara ostmine ei ole erinevatel põhjustel sobilik.

„Bonava kontsernil on varasem üürimajade arenduskogemus nii Skandinaaviast kui ka Saksamaalt ning kuna Eestis on sihtgrupp sellise toote jaoks olemas, soovime järgmiseks ka Eesti eluasemeturul panustada üürimajade arendamisse. Selliste uusarenduste sisse rajatavate üürimajade puhul on oluline teada, et need on põhimõtteliselt samasugused korterid nagu ülejäänudki arenduses. Erinevus seisneb vaid selles, kas kodu ostetakse kodulaenuga arendajalt või võetakse pikaajalisele üürile üürioperaatori käest,“ selgitas Riismaa.

Elamuarendusettevõtte esindaja sõnul on Uus-Mustamäe kolmanda etapi ehitustööd samuti sisuliselt juba alanud ning nurgakivi panekuni jõutakse lähinädalatel. Kolmas etapp Aiandi 8 kinnistul koosneb kahest kortermajast kokku 77 uue korteriga.

Lähima 5-7 aasta jooksul rajatakse Mustamäe südames asuvasse Uus-Mustamäe uusarendusse kokku umbes 750 uut kodu, ehitatakse välja Aiandi tänav ning rajatakse hoonete vahelised puhkealad ja mänguväljakud ning ka avalikuks kasutamiseks mõeldud Uus-Mustamäe rekreatsiooni linnak koos rohealadega.

Bonava on üks juhtivaid elamuarenduse ettevõtteid Põhja-Euroopas olles loonud kodusid ja naabruskondi alates 1930-ndatest aastatest. Bonaval on 2300 töötajat, ettevõte tegutseb Rootsis, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Peterburis, Eestis ja Lätis ning selle käive oli 2019. aastal 15,5 miljardit Rootsi krooni. Bonava aktsiad on noteeritud Stockholmi börsil Nasdaqi nimekirjas.