Riigi Kinnisvara AS ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid ehituslepingu Rakvere Ametikooli liginullenergia nõuetele vastava õpilaskodu ehitamiseks aadressiga Piiri tn 8, Rakvere. Haridus- ja teadusministeeriumi tellitud õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak ja jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele.

Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta lõpuks, projekti kogumaksumus on 4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Õpilaskodu on planeeritud 200 kohaga, 4korruselisena ning suletud netopind on 2957 m2.

Rakvere Ametikooli hoonetekompleksi kuuluv ja 1961. aastal ehitatud ning tänaseks amortiseerunud õpilaskodu tuleb täielikult lammutada. Hoone on kokku ehitatud muu hoonetekompleksiga – 1915. aastal rajatud peahoonet ja lammutatavat hoonet ühendab 2012. aastal valminud 1korruseline lamekatuse ja pinnasel põrandaga hooneosa. Lammutatava hoone asemele rajatakse tänapäevastele ja liginullenergiahoone nõuetele vastav õpilaskodu.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteerija on BOA OÜ ning arhitektuurikonkursi võidutöö „Hõbe“ autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets.

http://rkas.ee/riigi-kinnisvarast/uudised/riigi-kinnisvara-as-ja-as-merko-ehitus-eesti-solmisid-ehituslepingu-rakvere-ametikooli-liginullenergia-opilaskodu-ehitamiseks