Täna sõlmisid Eesti Energia ja Kaamos Kinnisvara üürilepingu, mille tulemusena valmib 2020.a. sügiseks Tallinnas Veerenni lähistel arendatavas Avala kvartalis võrguettevõttele Elektrilevi uus peahoone.

Viadukti ja Tehnika tänava vahelisse piirkonda ehitatavas büroohoones saab Elektrilevi ankurrentnikuks, üürides 6000 m2 kontoripinda ligikaudu 450 töötajale. Uude kontorisse tuuakse kahe aasta pärast kokku nii täna Kadaka teel paiknev Elektrilevi peakontor, Elektrilevi mitmel erineval büroopinnal paiknevad üksused kui ka võrgu juhtimiskeskus, mis praegu asub eraldi hoones.

„Tänapäevase elektrivõrgu juhtimiskeskuse ehitamine on seotud karmide turvanõuetega, kuna tegemist on ühiskonnale strateegiliselt tähtsa objektiga. Saime tiheda konkursiga Elektrilevi vajadustele vastava ja samas kuluefektiivse lahenduse. Tänu erinevate üksuste kokkutoomisele ja madalamatele halduskuludele säästame uue üüripinna kasutuselevõtuga 10 aasta jooksul ligikaudu 3 miljonit eurot,“ kommenteeris hanke tulemusi Elektrilevi partnersuhete juht Mart Maidla.

Uue büroopinna hanke eesmärgiks oli tagada Elektrilevi vajadustele vastav, tänapäevane ja energiatõhus töökeskkond. B-energiaklassiga hoonesse tuleb kaasaegne poolavatud töökeskkond, kus on nii aktiivset suhtlemist kui ka vaikse töö tegemist võimaldavaid tsoone. „Hoogsalt arenevas Elektrilevis on koos väga erinevat tööstiili eeldavad ametikohad – alustades dispetšeritest või keskendumist vajavatest võrguplaneerijatest ja tehnoloogiaekspertidest kuni uusi teenusesuundi, näiteks sidevõrku arendavate spetsialistideni ja noorte energiliste projektijuhtideni, kelle töö eeldab palju suhtlemist. Kõik need erinevad vajadused peavad uues hoones leidma sobiva lahenduse,“ selgitas Maidla.

Läbirääkimistega mitme-etapilisele riigihankele esitas pakkumuse 13 ettevõtet. Lõppvooru jõudnud neljast kinnisvaraarendajast tegi parima pakkumuse Kaamos Kinnisvara, kellega sõlmiti üürileping 10 aastaks pikendamisvõimalusega veel viieks aastaks. Uue hoone ehitus algab plaanide kohaselt 2019. aasta suvel ja hoone valmib 2020.aasta sügisel.

„Meie jaoks on tegemist väga olulise lepinguga ja uue etapiga ärikinnisvara portfelli suurendamisel. Elektrilevi hoone ehitusega saab alguse Avala Kvartali arendus. Sellest tuleb ainulaadne ärilinnak Tallinna kesklinnas, kõikide suuremate ühendusteede vahetus läheduses. Kontseptsiooni välja töötamiseks oleme kaasanud oma ala parimad tegijad,“ ütles Kaamos Kinnisvara juht Priit Uustulnd ja lisas, et piirkonna oluliseks plussiks võib pidada ka lennu- ja bussijaama paiknemist vaid mõneminutilise autosõidu kaugusel.

Avala Kvartali esimeses ärihoones on üüritavat pinda kokku 10 000 m2, millest Elektrilevile üüritakse ligi 6000 m2. „Ülejäänud 4000 m2-le leiame üürnikud arendusprotsessi käigus,“ täpsustas Uustulnd.

Elektrilevi on Eesti suurim võrguettevõte, kes haldab peaaegu kogu Eestis elektri jaotusvõrku, Tallinna ja Tartu tänavavalgustusvõrku ning on alustamas kiire interneti võrgu ehitamist üle Eesti. Ettevõttes töötab üle Eesti 730 töötajat.

Kaamos on 2002. aastal kodumaise kapitaliga asutatud ettevõte, mis tegeleb kinnisvaraarenduse, ehituse ning puidutööstusega. Tegutseme aktiivselt viies riigis: Eestis, Soomes, Lätis, Gruusias ning Valgevenes. Ärikinnisvara arendamisel ja haldamisel on ettevõttel pikaajaline kogemus ning valmiv Avala ärilinnak on täiendus Tammsaare Ärikeskuse, Statistikaameti ja Endla Ärimaja arendustele.