2018. aasta suurim ja juhtivaim elukondliku kinnisvara arendaja Tallinnas on Endover, kes on turu liider nii müüdud kui müügis olevate korterite arvu poolest.

Endover oli eelmisel aastal Tallinna elukondliku kinnisvaraturu suurim tegija nii pakkumiste kui ka müügi arvestuses. Endover müüs 2018. aasta jooksul 292 korterit ning ettevõtte avaliku pakkumise maht aasta lõpu seisuga oli 354 korterit. Nende tulemustega pälvis Endover esikoha analüüsis, mille autor on tunnustatud kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.

Avalike andmete põhjal Tallinna elukondliku kinnisvaraturu mulluseid pakkumismahte ja müügitulemusi hinnanud analüüsi järgi edestas Endover oma tulemustega Merko Ehitust, Kaamos Kinnisvara, Bonava Eestit, YIT Ehitust, ning paljusid teisi uusarenduste turu tegijaid.

Endoveri müügidirektor Marko Männimets: „See tulemus on selge kinnitus, et üle 20 aasta turul olnud arendajana tunnetame me hästi turgu ja klientide ootuseid. Meie tugevusteks on professionaalne meeskond ning oskus planeerida arendusi vastavalt turu vajadustele. Juhime ja haldame ise kogu tervikahelat alates planeerimisest, tootearendusest ja ehitusest kuni turunduse ja müügini. Me ei ehita pelgalt kortereid, vaid rajame vastavasse piirkonda sobivaid terviklikke elukeskkondasid. Toome Eesti turule üha uusi maailmas laialt levinud lisaväärtuseid, uudset disaini ja trende.

Prognoosides 2019. aastal kinnisvaraturul toimuvat, siis meie usk ja tunne on tugev. Seis on hea ja turg on stabiliseerumas. Tehingute aktiivsus ja hinnakasv küll aeglustuvad mõnevõrra, kuid ei langust ega ülekuumenemist näha ei ole. Prognoosime hindade kasvu 3-5%. Nõudlus on jätkuvalt kõrge, nõudluse ja pakkumise suhe heas tasakaalus. Laenuintressid pikaajalistel kodulaenudel püsivad samal tasemel. Inimeste sissetulekute ja kinnisvarahindade suhe on heas tasakaalus, inimeste ostujõud kinnisvara m2 kohta on kasvanud üle kahe korra võrreldes 10 aasta taguse ajaga.“

Endoveril on täna aktiivses müügifaasis 9 uusarendust. Tuntuimad nendest on äsja valminud Volta Loftid Kalamajas, 2019 suvel valmiv avara hoovialaga Aurora Nova Haabersti rohelisimas osas, 2020 valmiv kõrghoone Torn Kristiines ning mitmekesiste lisaväärtustega Eesti suurim korterelamu Vega Lasnamäel.

Endoveri uusimad turule tulnud projektid on linna kuumimas asukohas Kalamaja ja südalinna piiril Jahu tn 5 asuv ajaloolina ja industriaalne Klaussoni Kommivarbrik ning südalinna magusaimas asukohas paiknev tulevane luksusresidents Ambassador.