Tartusse, Eesti Rahva Muuseumi (ERM) kõrvale luuakse üks Tartu suuremaid uusarendusprojekte – Raadimõisa Kodu. Kokku plaanitakse ehitada kaheksa neljakordset valgusküllast uut maja milles on kokku 272 uut korterit koos parkimiskohtadega.

Ehitust plaanitakse alustada uue aasta alguses ning projekti esimese etapi kaks maja valmivad juba 2019. aasta lõpus. Raadimõisa Kodu arendajaks on Reterra Estate ning ehitajaks üks Eesti tuntumaid ehitusfirmasid Mapri Ehitus. Uusarenduse projekti arhitektuuri on teinud PIN arhitektid ning sisearhitektuuri eest vastutab Aet Piel.

Raadimõisa pargi vahetusse lähedusse ehitatava kompleksi maju hakkavad omavahel ja Raadimõisa pargiga ühendama hästi läbimõeldud kergliiklustee, mille südameks saab olema lastesõbralik ühisala erinevate sportimisvõimalustega. Kesklinnast kaheksaminutilise sõidu kaugusel paiknev elukoht pakub võimalust nautida piisavalt privaatsust, lastele turvalist elu- ja mängukeskkonda, sportlikke tegevusi ning kultuurilisi elamusi. Arendajal on plaanis luua veel ühiskondlikule alale eraldi jalg- ja korvpalli plats, jõulinnak ning skatepark.

Reterra Estate juhi Reigo Randmetsa sõnul on ERMi ja Raadimõisa piirkonnal väga suur potentsiaal. „Raadimõisa Kodu saab olema üks suuremaid korterelamute arendusi Tartumaal. Arvestades kuidas ERM on eestlaste südamed võitnud, milline loodukaunis ja ajalooline park on kohe siinsamas ning mis asub nii ligidal Tartule, on ainult loogiline, et selle ligidal on ka aktiivne kogukond, kes sellest kõigest osa saaks. Öeldakse, et kultuur kuulub rahvale. Meie eesmärk on tuua rahvast elama kultuuri keskele.” lisas Randmets.

ERMi kõrval asub kohe bussipeatus, mis garanteerib stabiilse ühenduse keskusega. Lisaks on planeeritud eraldi bussipeatus ka otse arenduse ette. Uue elamukompleksi vahetus läheduses asuvad ka Tagurpidi Maja ning Raadimõisa ajalooline park.

Tartu vallavanem Jarno Lauri näeb uusarenduses võimalusi kogu piirkonnale: „Raadi on pikka aega olnud oma suurte võimaluste pantvang. Tohutud mastaabid ja väljavaated, ent siiani vähe edenemist. Uute elanikega koos tuleb nõudlus parema avaliku ruumi, puhkevõimaluste ja äride järele. Kogu piirkonna äratamiseks on vältimatu uue elu ja elamiste jõudmine sellesse suurepärasesse piirkonda, ning mul on hea meel, et Raadiraja tänavale tekib peatselt moodne ja turvaline elukeskkond. Kõikidele uutele vallakodanikele ütleme aga “Tere tulemast!””

ERMi projekt pole antud arendaja ehitaja esmane koostöö. Reterra Estate OÜ, kelle portfelli kuuluvad näiteks Tallinnas kõrgelt tunnustatud WoHo Kvartal (sh Telia Maja), Tiskre Ärimaja, Pähklikodu ridaelamud, on Tartu juurtega Mapril lasknud ehitada ka Tartu Jaamamõisa piirkonnas asuvad 3 modernset korterelamut „Lumina Kodud“. Tallinnas on koostöös peagi valmimas WoHo kvartali teine maja, millest saab äritarkvara Pipedrive Eesti peakontor ja kus lisaks asuvad ka eksklusiivsed korterid. Mapri Ehitusel on kogemus on nii elamu-, tootmis- kui ka äripindade ehitamisega. Ettevõte on ehitanud nii aastal 2017 „Aasta ehitusprojekti“ tiitli võitnud Balti Jaama Turu, Otepää hubase Vidrike Puhkekeskuse kui Tartu massiivse Gardest Aianduskeskuse.

„Ehitusturg Tartus on kindlasti viimasel aastal elavnenud ning meil on väga hea meel olla ühe Tartu linna ja valla suurima uusarenduse ehituse peatöövõtja ja lisada enda ehituskogemus ning kvaliteet siia projekti,” toob Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos esile.

Täpsemat infot arenduse kohta leiab veebilehelt www.raadimoisakodu.ee.

Reterra Estate OÜ on kinnisvara arenduse, investeerimise ja haldamisega tegelev Eesti ettevõte. Peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara arendamisele ning hoidmisele. Suurim rõhk on büroopindadel, väiksem osa kaubandus-, lao- ja tootmishoonetel. Lisaks tegeleb ettevõte ka elukondliku kinnisvara arenduse ja müügiga. Sinna kuuluvad nii korterite, ridamajade kui ka elamumaade arendused.