EstateGuru on kiirelt kasvades vallutanud nüüd ka Portugali turu. Esimene Portugali projekt sai äsja heakskiidu ja avaldati EstateGuru platvormil.

Eduka sisenemisega Portugali turule on EstateGuru täitnud oma pikaajalise strateegia ühe vahe-eesmärgi.

„Tahame saada Euroopa juhtivaks ökosüsteemiks väikese ja keskmise suurusega ettevõtete alternatiivsel laenuturul. EstateGuru pakub laenuvõtjatele kiireid ja paindlikke lahendusi kuues riigis. Lisaks Baltimaadele tegutseme Soomes, Hispaanias ja nüüd ka Portugalis,“ ütleb EstateGuru äriarendusvaldkonna juht Mihkel Roosme.

„Viimase viie aasta jooksul oleme suutnud pakkuda investoritele suurepärast tootlust ja pole kaotanud ühtegi investeeringut,“ täpsustab Roosme. „Laenude kvaliteet ning kliendi tundmise ja rahapesuvastaste eeskirjade järgimine on meie jaoks olulised, mistõttu pöörame neile valdkondadele palju tähelepanu.“

Tipptasemel pädevuse ning omanike ja juhtkonna võrgustiku toel jätkab EstateGuru ambitsioonika strateegia rakendamist, et kaasata uusi investoreid ja laieneda järgmise kolme aasta jooksul kogu Euroopasse.

2009.–2010. aasta majanduskriisist hästi toibunud Portugali kinnisvaraturg pakub praegu suurepäraseid investeerimisvõimalusi. Viimasel kahel aastal on SKP kasvanud keskmiselt umbes 2% aastas ning tööpuudus vähenes 2019. aasta I kvartalis 6,8%-ni. Pehme ja sooja kliimaga Portugal on üks eurooplaste hinnatumaid reisisihte. Tänu ühiskonna jõukuse kasvule ja Euroopa õigusaktide ühtlustamisele soovib üha rohkem inimesi osta kinnisvara Vahemere päikese all kas puhkuse veetmiseks või ärilisel otstarbel. Eeldame, et see trend jätkub.

Portugalis on palju rahvuskogukondi (inglased, iirlased, sakslased, rootslased jt), kes aitavad üksteisel kohalikul kinnisvaraturul orienteeruda. Samal ajal tekitavad ranged panganduseeskirjad piiriülesele rahastamisele kogu aeg uusi tõkkeid, jättes rahastuseta paljud hea äripotentsiaali ja tagatisvaraga kohalikud ettevõtjad. Seetõttu läheb vaja alternatiivseid rahastamislahendusi ning EstateGuru pädevus võimaldabki seda piiriülest laenuvajadust rahuldada.

Portugali kinnisvaraturg tegi 2018. aastal viimase viie aasta investeerimisrekordi, peamiselt tulid investeeringud ärisegmendist (3,3 miljardit eurot, s.o 74% kasv võrreldes 2017. aastaga). Eluasemeturul kasvas müügitehingute arv 19% ja hinnad tõusid üle 10% (Lissabonis 20%). Kinnisvaraturg oli kõigis segmentides väga aktiivne ning pakkumine ei suuda nõudlusega sammu pidada. Üle 50% müügitehingutest teevad välismaalased, peamiselt inglased ja prantslased.

2019. aastal viiakse ellu palju suuri ehitusprojekte, mis aitavad kasvavat nõudlust rahuldada. Sel aastal tuleb turule rohkesti uusarendusi ja järgmisel aastal kiireneb turu kasv. Praeguste trendide juures on kinnisvaraturu väljavaade hea ja stabiilne. Sellele vaatamata suhtub EstateGuru riskide maandamisse väga tõsiselt ning lähtub uuele turule sisenedes alati konservatiivsest riskiprofiilist.