EstateGuru enam kui 7700 investorit rahastasid augustis platvormi kaudu rekordilise summa ulatuses laene, muutes sellega platvormi ka augustikuu Eesti suurima laenuvolüümiga platvormiks.

Kui augustiks olid Estateguru investorid rahastanud laene ligikaudu 26 miljoni euro ulatuses, siis augustikuus ulatus platvormil tehtud investeeringute summa pea 4 miljoni euroni, mis on 13% platvormi ajaloo jooksul rahastatud volüümist. Sealjuures ületas platvormi kaudu augustis rahastatud laenude maht kõikide Eesti ühisrahastusplatvormide laenuvolüümi. Huvitava võrdlusena võib tuua veel Nasdaqi Balti kauplemisstatistikaga. Suurimad käibed augustis tehti Siauliu bankase aktsiaga (8,4 miljonit) ja Tallink Gruppi aktsiaga (5,7 miljonit). Olympic Casino augustikuu käive oli 2,7 miljonit. Kogu Nasdaqi Balti augustikuu käibest moodustaks EstateGuru laenukäive ca 11,5%.

EstateGuru juht Marek Pärtel kommenteerib: “EstateGuru laenuvolüümide tugev kasv tuleneb suuresti Leedu turu avamisest. Leedu kinnisvaraturg on Eestiga võrreldes mõnevõrra maas, kuid väga aktiivne ning paremas seisus kui näiteks meie naaberriigi Läti oma. Näeme, et mõlemate naaberriikide laenumahud peaksid lähikuudel jätkuvalt kasvama ning lähiaastatel näeme suurt kasvupotensiaali just Läti osas. Oleme augustikuu tugeva tulemusega rahul, kuna suurenevad mahud on indikatiiviks investorite järjest tõusva usalduse osas EstateGuru ärimudeli ja meeskonna suhtes.”

Tänaseks on rohkem kui 7700 investorit 39-st riigist otsustanud liituda EstateGuru platvormiga, ning teeninud oma investeeringutel viimase kolme aasta jooksul
aastatootlust 12,37%. Kui hetkel saab platvormi kaudu investeerida laenudesse, mis on tagatud Eesti, Läti ja Leedu kinnisvaraga, siis juba lähinädalate jooksul on oodata ühe Euroopa suurriigi kinnisvaralaenu lisandumist platvormi investeerimisvõimaluste hulka, mis lisab investoritele veelgi võimalusi oma investeeringute hajutamiseks.