Maailma juhtiv äri- ja investeerimisajakiri Euromoney tunnistas oma värskeimas kinnisvaraturu uuringus Eesti parimaks kinnisvaraarendajaks taas Merko Ehituse.

Rahvusvahelises uuringus viiendat korda Eesti parima kinnisvaraarendaja tiitli saamine on väga suur tunnustus kõigile Merko töötajatele, kes on aidanud rajada kodusid ja kujundada elukeskkondi väga paljudele inimestele,“ ütles Merko Ehitus Eesti kinnisvaraarenduse divisjoni direktor Tiit Kuusik. Varem on Merko pälvinud Euromoney uuringus tunnustuse aastatel 2012, 2014, 2015 ja 2017.

„Me ei ehita pelgalt elamiseks mõeldud kohti, vaid loome ruumi heaks enesetundeks. Tahame, et meie arendusprojektid sobituksid ümbritsevasse keskkonda ja täiendaks linnaruumi. Tahame, et meie kliendi kodutunne algaks juba müügieelses faasis, kasvaks oma elukvartalisse sisenedes ja jõuaks tippu tema soove arvestades rajatud korteris,“ kirjeldas Kuusik põhimõtteid, millest lähtuvalt Merko oma arendusprojekte ette valmistab ja ellu viib.

„Meil on väga hea meel saada Euromoney uuringu tulemustest kinnitust sellele, et korteriostjad väärtustavad meie toodet, et oleme oma korteriarenduses suutnud hoida kvaliteeti ning vastata oma klientide vajadustele,“ lisas Kuusik.

Viimaste aastate suurima arendusprojektina on Merko lõpetamas Paepargi elukvartal ehitust, kuhu on kodu leidnud kokku 600 peret ja kellest viimased saavad oma koduvõtmed kätte lähikuudel.

Kümne aastaga kerkis Kadrioru pargi vahetusse lähedusse varasema tühermaa asemele terviklik elukeskkond, millesse veel enne kortermajade ehituse algust rajati park ja kergliiklusteed. Arendusprojekti hilisemates etappides on elanike heaolu suurendamiseks rajatud Pae järve ületav jalakäijate sild, jõulinnak, korvpalliväljak ja Eesti Terviseradade koosseisu kuuluv suusarada, silmailu pakub järvele rajatud purskkaev.

Tallinnas ehitab Merko hetkel Uus-Veerenni elukvartalit ja Pikaliiva elurajooni, Noblessneri sadamalinnakus on valmimas Kodusadama korterelamud ja Kultuurikatla lähistel Rand linnavillad. Tartus on käimas Tähepargi elukvartali ehitustööd.

Enam kui 25 aasta jooksul on Merko ehitanud ja müünud Baltimaades üle 4500 kodu ning rajanud tervikliku ja läbimõeldud elukeskkonna tuhandetele. Parima kvaliteedi ja korteriostja mugavuse tagamiseks haldab Merko korteriarenduse kõiki etappe alates uue projekti kavandamisest ja projekteerimisest kuni korterite ehitamise, müügi ja garantiiaegse teeninduseni.

Majandusajakirja Euromoney kinnisvaraturu uuring Real Estate Survey viidi tänavu läbi 14. korda. Uuringu tulemused baseeruvad teiste turuosaliste ja valdkonna spetsialistide hinnangutel– uuringus osalevad ja oma hinnangu annavad nõustajad, arendajad, investorid, pangad, ärikliendid ja lõppkasutajad. Vastajate käest küsitakse, millised firmad on nende hinnangul viimase aasta jooksul paistnud silma kinnisvarasektori parima toote- ja teenusepakkujana.