Sel nädalal tähistas oma 10. tegutsemisaastat Eventus Ehitus OÜ. Kümnendi jooksul on ehitusettevõte säilitanud sama omanikeringi, põhinedes jätkuvalt 100%liselt kodumaisel kapitalil. Ettevõtte tööde nimistu on muljetavaldav, sinna kuuluvad mitmed spordi- ja kultuuriasutused, lasteaiad ja koolid, sotsiaalmajad, logistikakeskused ja kortermajad.

„Alustasime tegevust 2005. aastal ja meie esimeseks projektiks oli kortermaja ehitus Mustamäel. Sellele järgnes laohoone ehitamine Suur-Sõjamäe, siis jälle kortermaja ja seejärel jälle laohoone. Riigihangetele hakkasime kvalifitseeruma mõned aastad hiljem, kui olid tekkinud esmased referentsid. Esimeseks riigitööks oli politseiameti sidetehnikatalituse hoone Rahumäel,“ meenutas ettevõtte tegevjuht Lauri Kaska.

Õitsengule järgnes aga masu, mis mõjutas oluliselt ehitusturgu tervikuna ja ka Eventus Ehitus OÜ-d. „Surutise algusaastad oli peatöövõtjatele hea aeg, kuna pikkade lepingute jooksul jõudsid alltöövõtjate hinnad parasjagu langeda, aga seda mingi hetkeni. Masu põhja jõudmine ja hinnalanguse peatumine tabas ka meid valusalt, samal ajal uusi projekte Eestis enam peale ei tulnud,“ rääkis Kaska. Majanduslangusest väljapääsu otsides vaatas ettevõte eelkõige Soome poole ja paari ebaõnnestumise järel sõlmis Eventus Ehitus seal esimese peatöövõtulepingu, milleks oli tuletõrjejaam Lahti linnas.

„Hindame väga kõrgelt naaberriigist saadud kogemusi. Eks maksime ka kõvasti kooliraha, aga just tänu Soomele suutsime meie masu üle elada. Täna on uhke tunne, et hakkama saime,“ märkis Kaska. Eesti peatöövõtjatest on Eventus Ehitus üks vähestest, kes Soomes midagi ehitanud on.

Tegevjuhile meenub 10-aastasest ajaloost huvitavaid projekte päris palju. „Näiteks Laagri alevikku kerkinud Nõlvaku liginullenergia lasteaed oli Eesti esimene passiivmaja tehnoloogial põhinev õppeasutus või Pärnumaal paiknev, joonisfilmides kujutatu motiividel valminud Lottemaa teemapark ehk Leiutajateküla oma täies hiilguses,“ loetles ta ja lisas, et 2013. aastast tegeleb ettevõte ka kinnisvaraareendusega.

Eesti turul positsioneerib ettevõte end ehituse peatöövõtjana, kelle eesmärgiks on pakkuda optimaalse maksumuse ja kiirusega kvaliteetset ning paindlikku ehitusteenust. Ettevõtte 20-liikmeline töötajaskond kogenud ja kokkuhoidev, mis Kaska sõnul ongi edu peamiseks aluseks. Praegu on ettevõttel töös 6 projekti, millest märkimisväärsemad on kino- ja kaubanduskeskuse ehitus Mustamäel ja uue, rahvusvahelistele nõuetele vastava staadionikompleksi ehitus Pärnus.