Baltimaade ühe modernseima ärihoone Explorer maksimaalse kõrguse saavutamise tähistamiseks peeti traditsiooniline sarikapidu ja tehti vahekokkuvõte senisest tööst.

Piduliku sündmuse eesmärgiks oli kostitada ehitajaid, et vastavalt rahvapärimusele tagada seeläbi hoonele hea õnn ja luua head suhted majavaimuga.

Linnahalli vahetusse lähedusse (Kai 1) rajatavale Explorerile taotleb arendaja Capital Mill maailmas kõrgelt hinnatud keskkonnasäästlikkuse sertifikaati LEED, mis tagab nii rentnikele kui majavaimule piirkonna parimad tingimused.

Hoone kõrgeimast nurgast sarikapärja alla toonud Capital Milli partneri Tanel Samueli sõnul on Exploreri ehitus kulgenud tõrgeteta ja plaanipäraselt. Esimesed rentnikud saavad uutesse ruumidesse kolida juba selle aasta lõpus.

“Explorer on järgmine samm Tallinna sadamapiirkonna kujundamisel terviklikuks ja innovaatiliseks ärikeskkonnaks ning on rõõm näha, et oleme jõudmas lõpusirgele,” lausus Samuel.

“Taotleme Explorerile LEED-sertifikaati, mis tähendab, et igas etapis tuleb järgida kõrgeid keskkonnasäästlikkuse nõudeid, teha kõike natukene paremini kui tavaliselt. Mul on väga hea meel, et meie ehituspartneriks on just YIT Ehitus, sest koos viime edukalt ellu vägagi ambitsioonikat plaani,” lisas Samuel.

Capital Milli portfellis on samuti sadama-alal paiknev ärihoone Navigator, millele tänavu veebruaris väljastati keskkonnasõbralikkuse sertifikaat LEED Gold, mis tegi sellest ametlikult Baltimaade kõige rohelisema omasuguste seas. Vähemalt sama kõrged sihid on seatud ka Explorerile, mis tähendab, et rohelist mõtteviisi järgitakse juba ehitustegevuse käigus.

Lisaks ehituslikule kõrgpilotaažile juurutab Explorer rohelist mõtteviisi üldisemalt. Näiteks ehitatakse keldrisse jalgrattaparkla, üldkasutatavad pesuruumid ja elektriauto laadimispunkt. Maja fuajeest saavad töötajad kohtumiste tarbeks laenutada jalgrattaid.

Kokku saab hoones olema 4500 rm büroopinda sealhulgas esimesel korrusel 270 rm toitlustuspinda ja 270 rm kaubanduspinda. Explorer on kuuekordne, ülemisel korrusel on kahes otsas rõdud ning fassaadidel erisuunalised päikese ja kuumuse eest kaitsvad päikesesirmid. Sirmidesse paigutatakse LED-ribad, mis annavad võimaluse hoonele sõna otseses mõttes värvi lisada. Paiknemine sadamaalal tähendab suurepärast ligipääsetavust Soomest tulevatele inimestele ning lisaks on tegemist ummikuvaba kesklinnapiirkonnaga.

Capital Mill OÜ asutati 2008 aasta alguses eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara- ja panganduskogemusega meeskond. Capital Milli juhtimise all on arvukalt kõrgelt hinnatuid ärihooneid Eestis, Lätis ja Leedus.