Paindliku lahendusega äripindu pakkuv IWG ning kinnisvaraarendaja Fausto Capital on jõudnud kokkuleppele, mille tulemusena rajatakse Tallinnasse Fahle kvartalisse Spaces’i kaubamärgi all Baltikumi suurim büroohotell.

IWG’d esindava Jekaterina Kosmaceva sõnul on loodava teenuse nimetamine büroohotelliks isegi liialt väheambitsioonikas. “Me ei ole ainult büroohotell, meie eesmärk on pakkuda paindlikku töötegemise võimalust üle maailma,” kirjeldas ta loodavat kontseptsiooni. “Fahle kvartalisse rajatakse sel eesmärgil tööpinnad  rohkem kui 2000-le ruutmeetrile, mis teeb loodavast Spaces’ist Baltikumi suurima omalaadse,” märkis Kosmaceva.

Varasemalt Regusena tuntud IWG tugevust teenusepakkujana kinnitab ka fakt, et kuigi Spaces’i kontseptsiooniga pole Tallinnas veel avalikult välja tuldud, on huvi selle poolt pakutavate lahenduste vastu juba praegu väga suur. “Teenuse vastu on huvi üles näidanud paljud IT- ja finantssektori ettevõtted, aga ka PR ja meediateenuseid pakkuvad bürood,” kinnitas Kosmaceva.

Kosmaceva sõnul on IWG konkurentsieeliseks ka see, et tegemist on maailma suurima paindliku töötamise teenust pakkuva kontserniga. “Võimaldame seda üle maailma rohkem kui 300-s kohas,” kinnitas Kosmaceva.

Tööta koos Google’iga

Spaces’i brändi all pakutava teenuse raames saab klient ühe kuumakse eest kõik tööks vajaliku. Olgu selleks siis vaikne töölaud ühel, koosolekute pidamise koht teisel päeval või vajaduse tekkimisel lõunalaud ärikohtumisteks. Muuhulgas ei pea Spacesi klient muretsema sekretäriteenuse või interneti- või telefoniühenduse pärast, mille tagab samuti teenusepakkuja. Lisaks tähendab Spaces’i liikmelisus ligipääsu kõigile ketti kuuluvatele büroohotellidele ning nende poolt pakutavatele teenustele üle maailma.

IWG ja Spaces’i brändi alla on kogunenud rahvusvaheline võrgustik, millest saavad Kosmaceva sõnul samuti osa kõik kliendid. „Käsitleme oma Tallinna kliente ühtlasi ka oma New Yorgi, Tokyo, Sydney või Londoni kliendina,“ rääkis Kosmaceva. „Kui meie klient satub näiteks Londonisse, on ta alati oodatud sisse astuma meie sealsesse keskusesse Heathrow’s või Gatwickis ning kasutada nende poolt pakutavaid lahendusi oma tööasjade korda ajamiseks,“ tõi  Kosmaceva näite.

Lisaks sobib IWG poolt arendatav büroohotelli teenus väga erineva suurusega ettevõtetele. „Olgu selleks siis ühes töötajast koosnev idufirma või maailma suurkorporatsioon nagu GoPro, Disney või Google,“ viitas Kosmaceva sellele, et rahuldada suudetakse kõigi klientide vajadused. „Me ei sea mingeid piire ega välista oma klientidena mitte kedagi, võtame vastu nii pangad, ravimitööstused, IT-sektori kui loovinimesed,“ viitas ta võimalusele, et nende kliendid saavad koos töötada väga erinevate ja suurte valdkondade esindajatega.

Taskukohane teine kodu

Fausto Capitali poolt arendatud Fahle kvartalis  Spacesi kaubamärgi all pakutava teenusega soovitakse tekitada oma klientides eelkõige kodune
tunne. „Tere tulemast, koju, ups, tööle,“ kirjeldas  Kosmaceva nende motot. Tema sõnul ollakse Tallinnas Reguse kaubamärgi alt tuntud juba kümme aastat ning nüüd on aeg luua täiesti uudne kontseptsioon ja laieneda.

Eestis näeb IWG Spacesi rajamiseks kõrget ja kodust potentsiaali just Fahle kvartalisse jääval Tartu maanteel. „See on koht, kus saame kogu oma potentsiaali teenuse arendamisel ära kasutada – asukoht on unikaalne, kesklinn on väga ligidal ning loodava büroohotelli juurde jääb ühtlasi kogu strateegiline infrastruktuur,“ selgitas Kosmaceva. „Tegemist on suurepärase hoonega, mil on muljetavaldav ajalugu ja disain,“ kiitis ta kohta, kuhu büroohotelli disainima asutakse.  Lisaks annavad büroohotellile väärtust lähedalasuvad restoranid, mis pakuvad võimalusi ärilõunateks.

Veel meelitab IWG kliente taskukohaste hindadega, mis peaksid kujunema lähtuvalt viimase profiilist. „Oleme siinkohal väga konkurentsivõimelised ning pakume kliendi raha eest talle parimat väärtust,“ kinnitas Kosmaceva. „Paindliku büroohotelli ärimudel on maailmas kasvav trend ning oleme selle pakkumisel oma 30aastase kogemusega kindlasti turuliidrite hulgas,“ kirjeldas muuhulgas Londoni börsil noteeritud ja 1989. aastal Brüsselis asutatud IWG oma eeliseid.

Seda, palju teenus Tallinnas maksma hakkab, Kosmaceva veel ei paljasta, kuid näiteks Haagis või Rotterdamis tuleb Spacesi liikmelisuse eest kuus välja käia 225, Londonis 345 ja New Yorgis 350 eurot.