Eesti Töötukassa Karjäärikeskus kolib Fahle kvartalisse – uued ruumid, uued võimalused

Eesti Töötukassa pakub aasta algusest tasuta karjäärinõustamist, mis on mõeldud igale inimesele, olenemata tema tööstaatusest. Väga suure huvi ja teenuste mahu kasvu tõttu Tallinnas ning Harjumaal kolib karjäärikeskus 2020. aasta alguses Fahle kvartalisse. Igapäevatöö ehk nõustamise kõrval korraldatakse uutes ruumides õppepäevi, seminare ja töömesse.

Kõik võimalused toetavad huviliste teadlikke valikuid tööturul ja/või elukestvas õppes. Uude karjäärikeskusesse on oodatud nõustamisele kõik soovijad, olenemata nende vanusest, õppimis- või tööstaatusest. Keskus rajatakse Tartu mnt 80 asuvasse ajaloolisse tööstushoonesse, mis renoveeritakse ja kaasajastatakse karjäärikeskuse funktsiooni silmas pidades ning kuhu tulevad kõik vajalikud ruumid nii inimeste nõustamiseks, õppe läbiviimiseks kui ka suletud kontoripinna jaoks, samuti tarvilikud abi- ja olmeruumid.

„Karjäärikeskusele ruume valides võtsime arvesse funktsionaalsust, meie vajadusi, rendihinda ja mugavat ligipääsu ka liikumisraskustega
inimestele. Nii valisimegi Fahle keskuse, mis asub pealinna ühel tuiksoonel,” kommenteerib töötukassa kommunikatsioonijuht Annika Koppel.

„Valiku tegemisel oli tähtis piisav arv ruume nii individuaalseteks nõustamisteks kui ka grupitegevusteks. Meil on väga hea meel uue raamatukogu üle, kus saab tutvuda erinevate õppe- ja karjäärimaterjalidega, aatriumis saab pidada seminare, konverentse ja värbamisüritusi. Võimalused on loodud ka iseteenindusarvutite kasutamiseks. Keskuses hakkavad toimuma ka töö- ja karjäärimessid, mida Tallinnas korraldatakse kaks korda aastas ning mida külastab kokku enam kui 5000 inimest,“ lisas Koppel.

Suure haardega kinnisvaraarendusettevõte

Fahle Pargi rajaja Fausto Capital on 15-aastase ajalooga Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis tegutseb kaubandus-, büroo- ja
elamukinnisvara arendamise, üürimise ning haldamisega. Ettevõtte portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda. Nende hulgas Kompassi maja, Maakri ärimaja, Tartu Telia hoone, Vironia keskus, Rappeli keskus, mitu Maxima ja Selveri kaubanduskeskust jne. Fausto Capitali varade maht ulatub üle 150 miljoni euro.