Kinnisvaraarendaja Favorte on saanud ehitusloa uue multifunktsionaalse ärihoone rajamiseks Kadaka tee 42b kinnistule. Ruumikas 14 300-ruutmeetrine hoone hakkab kandma nime Kadaka Trade Center ja valmib 2022. aasta lõpus.

Favorte projektijuhi Madis Leti sõnul on Kadaka tee äripiirkonna areng uusi mõõtmeid võtmas. „Ajalooline tööstuspiirkond on tänaseks linnaga kokku kasvanud ja igati funktsionaalse ärikeskkonna moodustanud. Lähiaastatel aga lisandub Kadaka tee äärde hulgaliselt uusi kaubandusele suunatud äripindu, mis aitavad kaasa linnapildi moderniseerimisele ja teenuste laienemisele linnasüdamest väljapoole,“ ütles Lett.

Näiteks kerkib Kadaka Trade Centeri naaberkinnistutele lähiajal kaks uut ärihoonet – uhiuus Motocenter ja Kliimaseade maja. Lisaks on piirkonda rajamisel mitmed uued korterelamud ja 2022. aasta lõpuks rekonstrueeritakse kogu Kadaka tee Akadeemia ja Mustamäe tee vaheline lõik.

Peale korralike magistraalide mängib tervikliku ärikeskkonna juures suurt rolli ka hea ühistranspordi ühendus. „Kadaka teel on hästi toimiv ühistransport, mis loob hea ühenduse teiste linnaosadega,“ lausus Mustamäe linnaosa arhitekt Margarita Lykke. „Nii on kavandatud kauplustele, teenindustele, büroodele, väikestele tootmisettevõtetele ja ladudele tagatud alternatiivne ligipääs neile, kes eelistavad liigelda autovabalt,“ sõnas ta.

Ärihoonet projekteerides on tähelepanu pööratud nii stiilile kui ka funktsionaalsusele. „Lõpptulemuses peegeldub nüansirohke ning läbimõeldud lahendus koos ümbritsevat keskkonda arvestava haljastusega,“ iseloomustas Lykke kerkivat hoonet.

Kadaka Trade Centeri arhitekt Jüri Pilliroog arhitektuuribüroost LOOB Projekt on pika ja madala esifassaadi kujundamisel vältinud rütmikordusi ja sellele kavandanud suuremaid kujundeid, millega oleks võimalik visuaalselt hästi suhestuda. „Valituks osutusid valged abstraktsed kujundid tumedal klaaspinnal, mis annavad fassaadile iseloomu, kontrasti ja visuaalset sügavust. Vasetooni plaadid lisavad fassaadile soliidsust,“ kirjeldas arhitekt oma tööd.

Seoses sooviga paigutada hoone ette ehk Kadaka tee poolsele küljele võimalikult palju klientide parkimiskohti, on esimene korrus fassaadis tahapoole nihutatud. „See tekitab hoone ette passaaži-laadse ruumi, mis saab atraktiivselt valgustatud. Hoone sissepääs on markeeritud maast lahti tõstetud musta tahukana, mis eristub ülejäänud fassaadist ja suunab visuaalselt inimesi sissepääsu poole,“ lisas Pilliroog.

„Kadaka Trade Centeri ehitus algab juba uue aasta alguses ja tänaseks oleme alustanud ka üüripindade pakkumisega. Kadaka äripiirkonna väärtus kasvab iga aastaga ja huvilistel tasub sellest osa saamiseks endale hoones juba varakult koht broneerida,“ ütles Favorte projektijuht.

Vaata Kadaka Trade Centeri kohta lisainfot arenduse veebilehelt kadakatradecenter.favorte.ee.

Favorte OÜ on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Favorte eesmärk on kaasaegse ja innovaatilise, samas harmoonilise ja inimlikke vajadusi arvestava elu- ja töökeskkonna loomine, pakkudes energiasäästlikke, personaliseeritud ja funktsionaalseid ruumilahendusi. www.favorte.ee