Kuigi lühiajastatistikas teeb Tallinna korteriturg linnaosade lõikes järske hüppeid, näitab pikem aegrida selgelt Haabersti tõusmist magalapiirkonnast hinnatud elukeskkonnaks. Center Kinnisvara juhataja Christian Ayreri sõnul on Haaberstist kujunemas „Tallinna korterituru Škoda“.

“Paari aasta statistika näitab juba, et elukeskkond on üha olulisem. Kallimates ja hea elukeskkonnaga piirkondades nagu Nõmmel või kesklinnas kasvab tehingute arv kiiresti. Odavamatel ja kivistel Lasna- ja Mustamäel püsib nõudlus aga enamvähem paigal,” kommenteeris Ayrer Center Kinnisvara värsket kinnisvaraturu ülevaadet. “Haabersti jääb nende vahepeale. Kõige soodsam ei ole, kõige eksklusiivsem ei ole, aga pakub nutikale ostjale väga atraktiivset hinna-kvaliteedi suhet, nii nagu Škoda autoturul.”

Nagu endise idabloki autotootjal, pole endisel nõukogudeaegsel magalal kaubamärk tema tugevaimaks küljeks ning võib tänini tekitada eelarvamusi. „Kuid kes kohale läheb, näeb et kaasaegne Haabersti on hea elukeskkond korraliku taristu, roheluse ja kvaliteetsete kaasaegsete uuselamutega,“ rõhutas Ayrer.

Tänavu novembris tehti Haabersti linnaosas korteritega 110 tehingut, mida on pea kaks korda rohkem mullusest novembrist. Samas on ka 12 kuu hinnatõus võrreldes eksklusiivsemate ja viiendiku võrra kallinenud Nõmme ja kesklinnaga jäänud tagasihoidikuks, 9% ligi.

Kuises plaanis jäi Tallinna kinnisvaraturg novembris pigem äraootavaks, nii omanikku vahetanud korterite kui raha hulk jäi oktoobriga võrreldes praktiliselt samaks. Novembris tehti Tallinna korteriturul 794 tehingut kokku 73,7 miljoni euro eest, keskmine ruutmeetri hind tõusis 4,6% võrra 1695 euroni.

Märkimisväärne on aga tehinguaktiivsuse suur, 18% langus Põhja-Tallinna korteriturul, kus kuuga vahetas omanikku 127 korterit.

Center Kinnisvara koostab iga kuu esimeses pooles Tallinna korterituru kuuülevaate, mille saab alla laadida siit. Ülevaate koostamisel kasutatavad algandmed on päris Maa-ameti tehingute andmebaasist.

Korteritehingud Tallinna linnaosades