Tallinna linnavalitsus soovib asutada Haaberstisse 5,56 miljonit eurot maksva uue lasteaia Naksitrallid, mis oleks valmis lapsi vastu võtma järgmise aasta jaanuarist.

Tallinna Linnavalitsus otsustas tänasel istungil esitada linnavolikogule otsuse eelnõu, mille kohaselt asutatakse 1. oktoobril 2020 pealinnas uus lasteaed – Tallinna Lasteaed Naksitrallid.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul mõeldi nime valides eelkõige neile, kellele see maja on loodud – lastele. “Usun, et meie väikestele klientidele pakub rõõmu kohtuda lasteaias toredate tegelastega, kes julgustavad neid edasi astuma ning uusi sõpru leidma,” rääkis Belobrovtsev. “Soovisime ka seda, et lasteaia nimi annaks edasi linnale olulisi väärtusi – keskkonnahoidu, hoolivust, koostööd, sallivust ja loovust – ning teeks kummarduse eesti lastekirjanduse klassikale. Vahva nime kasutamiseks oleme saanud loa naksitrallide looja, lastekirjanik Eno Raua pärandi käsutajatelt.”

Haabersti linnaosa vanem Andre Hanimägi märkis, et Haabersti on hoogsalt arenev piirkond, kus elanike, seal hulgas laste arv on viimastel aastatel märgatavalt suurenenud ning ka investeeringud haridusvaldkonda kasvavad, teatas linnavalitsuse pressiesindaja kolmapäeval.

“1. septembri seisuga on Haabersti linnaosas juba 47 198 elanikku ning see arv aina suureneb. Eriti hea meel on selle üle, et Haabersti on enda elukohaks valinud lastega pered ja seetõttu on ka lasteaiakohtade juurde loomine linnaossa kahtlemata vajalik,” ütles Hanimägi. “Uues lasteaias on kavas avada 14 rühma kuni 280 lapsele, mis on piirkonna lasteaiakohtadele arvestatav lisa,” rääkis Hanimägi.

Aadressil Järveotsa tee 33 asuva hoone ehitab OÜ Astlanda Ehitus. Lasteaiahoone projekteerimist alustati veebruaris 2018 ja ehitust detsembris 2019. Ehitustööd peaksid lõppema tänavu novembri lõpus. Hoonesse tulevad mängu- ja magamisruumid ning riietus- ja tualettruumid rühmadele, samuti muusika- ja võimlemissaal. Lasteaial on köök ja vajalikud abiruumid. Õuealale on planeeritud mänguväljakud, liiklusala ja spordiplatsid. Projekti maksumuseks on kavandatud 5,56 miljonit eurot.

Kuna Haabersti piirkonnas on vajadus nii eesti kui ka vene õppekeelega lasteaiakohtade järele, kavatsetakse seal avada rühmasid mõlemas keeles. Vajadusel avatakse ka erirühmi hariduslike erivajadustega lastele.

Asutatava lasteaia direktor asub tööle 1. oktoobril 2020, majandusjuhataja ja õppealajuhataja 1. novembril 2020 ning rühmade personal alates 1. detsembrist 2020. Lasteaed on valmis lapsi vastu võtma 2021. aasta jaanuaris.