Hammerhead OÜ alustab uue logistikapargi Ringtee Äripark rajamist Tallinna ringteele. Eelmisel nädalal soetatud kinnistud asuvad Tallinna Ringtee ja Kurna-Tuhala tee ristmiku lähistel Kiili vallas. Arenduse maksumuseks on ca 120 miljonit eurot.

“Tegemist on kiirelt areneva asukohaga Tallinna Ringteel ja lähiaastatel on seal oodata suuri muutusi. Planeeringu kohaselt saab logistikaparki rajada pea 350 000 ruutmeetrit tootmis- ja ärihooneid, kuid pargi rajamisel lähtume eelkõige keskkonna kvaliteedist ja maksimaalset mahtu me kindlasti taga ajama ei lähe,” ütles projekti müügipartneri Restate Property Advisors OÜ juhatuse liige Tomas Salamäe.

Piirkond sai tuntuks paar aastat tagasi, kui selgus, et sinna rajatakse Eesti esimene IKEA sisustuskaubamaja. Samas asetseb ka Maxima Eesti keskladu. Liiklustihedus Tallinna Ringteel on järjest kasvanud ja uute teenuskanalite lisandumisega on logistikaäris praegu tugevate arengute aeg. Ringteed on viimastel aastatel olulisel määral remonditud ja laiendatud. Kõik liiklussõlmed ja teekatted on uuendatud
kogu ulatuses Via Baltikast kuni Peterburi maanteeni. Ka piirkonda teenindav Vaela liiklussõlm on valminud viimastel aastatel. Lähialadel on kiiresti arenevad elukeskkonnad, mis juba ammu ootavad teenuste ja töökohtade loomist piirkonda.

Hammerhead juhatuse liige Rasmus Tali lisas: “Tegemist on meie jaoks märgilise tähtsusega investeeringuga. Oleme viimase 12 aasta jooksul tõestanud oma klientidele ning investoritele, et oleme usaldusväärna professionaalne äripartner. Selle projektiga astume nüüd niinimetatud suurte poiste liigasse. Üle 20-hektarilise logistikapargi koguinvesteering küünib orienteeruvalt 120 miljoni euroni ja selle rajamine võtab aega üle 7 aasta. Meie jaoks sai otsustavaks see, et kinnistutel on juba kehtiv detailplaneering, mis võimaldab projektiga koheselt alustada. Seni on Hammerhead keskendunud väiksematele lao-, tootmis- ja kontoripindadele Tallinnas sees, kuid kõnealuse projekti eesmärk on tuua turule tavapärasest odavama hinnaga suuremaid tootmis- ja laopindasid ka pealinna lähipiirkonda.”

Ringtee Äriparki arendavad Hammerhead OÜ ja Eventus Ehitus OÜ, müügipartner on Restate Property Advisors. Detailsem info kruntide ja äripindade kohta on kättesaadav ringtee.hammerhead.ee lehel.