Holmi kvartalile parima planeeringulahenduse leidmiseks korraldatud ideevõistluse võitis “Emajõgi”.

Tartu kesklinnas Ülejõel asuvale Holmi kvartalile pakkus parima planeeringulahenduse võistlustöö nimega “Emajõgi”, mille autorid on AB Ansambel OÜ arhitektid Toivo Tammik ja Veiko Vahtrik.

Teise koha sai töö märgusõnaga “Atlantise plats” (Villem Tomiste, Stuudio Tallinn) ja ergutuspreemiad anti võistlustöödele “Luts ja Simm” (Alver Arhitektid OÜ) ja “Roheline” (Kolm pluss üks OÜ)

“Holmi kvartal on oluline osa Tartu kesklinnast ja ideevõistlusega soovisime leida häid lahendusi kesklinliku linnaruumi loomisel ka Emajõe vasakkaldal ning avada seda piirkonda tartlaste jaoks rohkem,” ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Abilinnapea Jarno Laur rääkis, et žürii ja eksperdid arutlesid põhjalikult olemasoleva krundistruktuuri muutmise võimaluste üle, et leida parim lahendus. “Võidutöö kavandit tuleb edasises protsessis kohandada eri osapoolte – linna, eraomanike ja riigi – soove arvestades ning avalikku huvi silmas pidades. Koostöös valmiv hoonestuskava saab aluseks detailplaneeringute algatamisel.”

Laur lisas, et kõikides võistlustöödes oli omajagu küsitavusi ja probleeme ning ükski neist ei ole üks-üheselt detailplaneeringu alusena rakendatav. Ka võidutööd tuleb kohandada ja edasise planeerimise käigus arvestada kesklinna üldplaneeringus võetud seisukohtadega – markeerida ajaloolise Holmi tänava joon ning taastada see kergliiklustänavana,” rõhutas abilinnapea.

Tartu linnavalitsus kuulutas märtsis välja avaliku ideevõistluse, millega sooviti leida parim planeeringulahendus Holmi kvartali uushoonestamiseks. Tähtajaks laekus kaheksa tööd. Täna kell 13 kuulutati Spark demokeskuses välja Holmi kvartali ideevõistluse parimad ja avalikustati tööde autorid.

Parimate tööde autoreid premeeritakse järgmiselt: 1. koht 10 000 eurot, 2. koht 7000 eurot ja kaks ergutuspreemiat kumbki 2500 eurot. Esimese koha preemia maksab välja Eesti Kultuurkapital, teised preemiad maksab Tartu linn.

Võistlusala asub Emajõe vasakkaldal Ülejõe linnaosas, on lõunast ja läänest piiritletud Emajõega, idast Narva maanteega ning põhjast Raatuse tänava pikendusel asuva kergliiklusteega.

Võistlusest lähemalt: www.tartu.ee/holmi-arhitektuurivoistlus