Tallinna Huvikeskuse Kullo (Mustamäe tee 59) uue hoone arhitektuurilise lahenduse loomiseks korraldas linna strateegiakeskus mõttetalgud, kus eri osapooled said kaasa rääkida ning jagada oma ideid ja mõtteid tulevasest majast.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et huvikeskusel Kullo on linna huvihariduses täita oluline roll. „Tegemist on Eesti suurima huvikooliga, kus oma hobidega tegeleb üle 2000 lapse ja täiskasvanu ning kus saavutatakse kõrgeid tulemusi ka rahvusvahelisel areenil. Soovime, et huvikeskus saaks oma praegust potentsiaali veelgi paremini rakendada ning et uus hoone seda eesmärki igati toetaks,“ rääkis Belobrovtsev. „Tahame kujundada keskkonna, mis pakuks linlastele rõõmu ja ühist tegutsemist paljude aastate jooksul ning parima võimaliku tulemuse saame kindlasti eri osapooli kaasates.“

Linna strateegiadirektor Raido Roop selgitas, et juba enne mõttetalguid viidi läbi hulk intervjuusid laste, lastevanemate ja personaliga ning uuriti ka sotsiaalmeedia vahendusel, millist Kullo keskust inimesed soovivad. „Töötoas analüüsisime kasutajate mugavust mõjutavaid ruumilisi aspekte – näiteks koridorid, garderoobid, ühise koosolemise ja liikumise alad, vaiksed nurgad, väikeste lastega olemise kohad, õuesõppe võimalused ja söögikoht – see kõik on oluline läbi mõelda,“ sõnas Roop. „Arutasime ka seda, kuidas kaasaegne hoone muudaks huvikeskuses viibivatel lapsevanematel aja veetmise mugavamaks ja kasulikumaks, olgu selleks siis soov midagi harivat teha või hoopis võtta päevas vaikusehetk iseendale. Suure poolehoiu leidis töötoas mõte leida uues hoones koht Keskraamatukogu haruraamatukogule, mida praegu Kristiine linnaosas veel ei olegi. Kokkuvõtteks saime uue hoone kavandamiseks hulgaliselt ideid, mida tasub kaaluda.“

Huvikeskus Kullo maja arhitektuurilise lahenduse väljatöötamiseks rakendati arutelul teenusedisaini meetodeid, sest linnal on selleks uus kompetents. Mõttetalgute tulemus on sisendiks arhitektuurikonkursi lähteülesandele, mille vormistavad linnavaraameti ja strateegiakeskuse arhitektid. Sisend arhitektuurikonkursi lähteülesandeks on plaanis saada valmis hiljemalt augusti alguses, misjärel kuulutab linn välja arhitektuurikonkursi Kullo uue hoone ehitamiseks.

Mõttetalguid peeti 25. mail Tallinna Strateegiakeskuse strateegilise planeerimise teenistuse ruumiloome ja teenusdisaini meeskonna eestvedamisel. Osalesid Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula, linna strateegilise planeerimise teenistuse direktor Raido Roop, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, huvikeskuse Kullo direktor Ronne Sära, linna arhitektid ja teenusdisanerid ning ekspertidena olid kaasatud ka lastevaldkonna disainer ja keskkonnapsühholoog.