Tallinna linna 2017. aasta eelarve eelnõu kohaselt investeerib linn tuleval aastal enam kui 11 miljonit eurot spordi ja vaba aja objektide ehitus- ja renoveerimistöödeks.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul jätkab linn sportimis- ja vaba aja võimaluste parandamist, luues seeläbi linlastele juurde täiendavaid treeningvõimalusi. „Nii jõuavad järgmisel aastal lõpule Kalevi Spordihalli rekonstrueerimistööd ning Põhja-Tallinnas valmib multifunktsionaalne Sõle Spordikompleks, mille tulemusena saab pealinn juurde koguni kaks kaasaegset ja moodsat spordihoonet,“ täpsustas Kõlvart. „Nii saab Põhja-Tallinn endale kauaoodatud spordirajatise, mis koondab ühe katuse alla nii 25-meetrise 8 rajaga ujula, lastebasseini, kolme väljakuga pallimängusaali, üheksa püsirajaga vehklemissaali, jõusaali, spordisaali judo, maadluse ja võitluskunstide harrastajatele ning ühe universaalse saali. Lisaks ehitatakse välja kunstmurukattega jalgpalliväljak, kuhu talvel püstitatakse peale täispuhutav hall. Jalgpalliväljakule tuleb ka 385 istekohaga tribüün.“

Spordi ja vaba aja valdkonna investeeringute mahuks on 2017. aasta eelarve eelnõu järgi kavandatud 11 057 400 eurot. Lisaks eelpool märgitud kahele suurprojektile rajatakse spordiväljakud Lasnamäel aadressil M. Härma tn 14, Lasnamäe Kergejõustikuhallis vahetatakse rajakate ja soetatakse inventari, remonttöid teostatakse Lasnamäe Spordikompleksis (Pae tn 1) ning rajatakse spordipargid (street workout) asukohaga E. Vilde tee 69, Kopli tn 98 ning Kivila, Ilmarise ja Koidu pargis. Lisaks teostatakse muid remonttöid.