Kaamos Kinnisvara pani Avala ärikvartali nurgakivi paigaldamisega aluse uuele energiasäästlike büroohoonetega ärikvartalile Tallinnas, mis loob täiendava väärtuse kogu pealinnale, aga eriti just Veerenni piirkonnale. Innovaatilise ärikvartali koguinvesteering on 76 miljonit eurot, mille näol on on tegemist läbi aegade suurima investeeringuga Kaamose ajaloos ning esimene büroohoone Electra valmib juba 2020. aasta lõpuks.

„Arvestades, et Eesti ettevõtluskeskkond on järjest kasvamas, siis vajatakse üha juurde ka uusi äripindasid, mis vastaksid ettevõtete kasvanud nõudmistele. Avala ärikvartal on planeeritud just klientide nõudmistest ja hoonete tulevikutrendidest lähtuvalt, et äripinnad oleksid üürnikele majanduslikult mõistlikud ning töötajatele võimalikult mugavad. Kvartalit iseloomustavad märksõnad: kesklinnale lähedus, mugav parkimine, nutikas töökeskkond, optimeeritud kulud ja keskkonnasõbralikkus,“ lausus Kaamos Kinnisvara tegevjuht Priit Uustulnd nurgakivi tseremoonial.

Priidu sõnul on uue ärikvartali nurgakivi aluseks Tallinna ettevõtluskeskkonna laiendamisele, mis võiks juba olemasolevatele ettevõtetele lisaks tuua pealinna uusi kasvavaid idufirmasid ning rahvusvaheliste ettevõtete esindusi, mis vajavad n-ö klassikaliste büroolahenduste asemel nutikaid ja terviklikke töötingimusi. „Avala kvartali esimeseks ankurrentnikuks on Elektrilevi, kes koondab seni pealinnas laiali olnud kontorid kokku ning saab enda kasutusse 6000 m2 ulatuses energiasäästlikke ja nutikaid töökohtasid,“ tõi Priit Uustulnd esile.

Avala ärikvartali arhitektuurse lahenduse on välja töötanud PIN Arhitektid. Arhitekt Jaan Porti sõnul sai Avala puhul tulemuseks väga paindliku ruumistruktuuriga hoone, mis pakub võimsaid vaateid nii linnale, järvele kui ka isegi Tallinna lahele. „Avala ärikvartalit planeerides arvestasime, et see peab olema väga kiiresti ja kergesti hoomatav. Mõnes mõttes on tegu maanteearhitektuuriga – sellest sõidetakse iga päev mööda ja esimese pilguga peab aru saama, millega on tegu,“ lausus Port.

Lisaks modernsele arhitektuurile on Avala hooned ka keskkonnasõbralikud ja energiasäästlikud. Nimelt juhinduvad hooned targa maja kontseptsioonist, kus valgustust, kütet ja ventilatsiooni juhib automaatika sõltuvalt tarbimisvajadustest.

Kvartalisse rajatakse ka Tallinna suurim – 15 000 m2 suurune päikesepark, mis aitab katta 1/3 ärikvartali energiavajadusest.

Avala esimene büroohoone valmib 2020. aasta lõpul ning lisab Tallinnasse täiendavalt 10 000 m2 ulatuses büroopindasid, 2021. aastal tuleb samaväärselt lisa ehk kokku 21 000 m2. Lisaks on kvartalisse planeeritud ka Depo ehituskauplus, mis valmib plaanide kohaselt juba 2020. aasta suvel.