Maailmakuulsasse Londoni äripiirkonda Canary Wharf kerkinud 45 korruse ja 366 luksuskorteriga pilvelõhkuja Baltimore Tower fassaadi klaaspaketid tootis Glassolutions Baltiklaas Tartu tehas.

Miljonitesse küündivate korterihindadega ainulaadse lookleva välise arhitektuurilahendusega pilvelõhkuja tarbeks valmistas Glassolutions Baltiklaas 3400 päiksekaitseklaasiga klaaspaketti, mis katavad ühtekokku 8000 ruutmeetrit ehk ühe jalgpalliväljaku jagu pinda.

Glassolutions Baltikumi äriüksuse juhataja Martti Korgi sõnul tegi ligi poole miljoni euro suuruse ja kaks aastat kestnud projekti eriliseks selle mahukus ja pikaajalisus.

“Baltimore Tower on väga eriline hoone väga erilises piirkonnas ja mul on ääretult hea meel, et saime tänu oma Ühendkuningriikides asuvale sõsarfirmale sellises projektis osaleda,” ütles Kork. “Tootmises pidime väga täpselt jälgima, et õiged klaasid valmiksid ja saaksid õiges järjekorras pakitud. Eksimisruumi meil sisuliselt ei olnud, sest asenduspakette oleks pidanud hiljem vahetama helikopteriga.”

Klaaspaketid transporditi Londonisse puidust kastides ja veokitega. Pilvelõhkuja 2.-42. korrusel asuvad kahe ja kolme magamistoaga korterid, mille privaatsete rõdude klaaspiiretest moodustub ümber maja keerduv omapärane ring.

Torni maa-alusel korrusel asub parkla, spordikeskus ja majaelanikele mõeldud lõõgastusala. Hoone esimese tasandi moodustab läbi kahe korruse kõrguv luksuslik fuajee ning kolmel viimasel korrusel paikneb restoran. Baltimore Tower’i korterite hinnad algavad poolest miljonist eurost ja ulatuvad mitme miljonini.

2,7 hektari suuruse arenduse visuaalseks sümboliks kujuneva Baltimore Toweri projekteeris rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud Skidmore, Owings & Merrill LLP. Hoone fassaad koosneb Cool-Lite SKN 154 klaaspaketist, mis tagab kõrge valguse läbilaskvuse, madala päiksefaktori ning vähendab tavalise energiasäästuklaasiga võrreldes oluliselt ruumi kanduvat päikseenergia hulka. Paketi sisemise klaasina kasutati karastatud turvaklaasi Securit.

Fassaadiklaas läbis spetsiaalse järelmenetlusprotsessi, millega välistati karastatud klaasi iseeneslikku purunemist soodustava nikkelsulfiidi osakesi sisaldavate klaaside sattumine paigaldusse.

Glassolutions Baltiklaas on suurim klaaspakettide, lamineeritud klaasi ja karastatud klaasi tootja Eestis ning moodustab osa üleeuroopaliselt tegutsevast äriüksusest Saint-Gobain Glassolutions. Kuulumine Saint-Gobaini gruppi tagab uuendusmeelsuse ja rahvusvahelise oskus-ning juhtimisteabe kasutamise.

Baltimore Tower