Kapiteli poolt korraldatud Liivalaia kvartali sisearhitektuurivõistluse võitis Arhitekt11 OÜ tööga „Liiva valley“. Liivalaia tn äärne äri- ja elukvartal hõlmab kaht – sealhulgas Eesti kõrgeimat – büroohoonet, eluhoonet ning neid ühendavat parkimismaja. Võistluse käigus töötati välja fuajeede, kolme hoonet ühendava restoranide ala, parkla, nõupidamiskeskuse, liftihallide ning büroode ja korterite standardne sisearhitektuurne lahendus.

„Oleme rahul otsusega viia Eesti kinnisvaraarendusprotsess uuele kvaliteeditasemele ja selgitada ka kvartali sisearhitektuurne lahendus välja kutsutud võistlusel. Võitjaks valitud Arhitekt11 töö on teistest selgelt eristuv nii oma ideelt kui terviklahenduselt. Võitja kasuks rääkisid ka varasemad silmapaistvad tööd, hästi komplekteeritud sisearhitektide meeskond ja mudelprojekteerimise võimekus,“ kommenteeris võistluse tulemusi Kapiteli arendusdirektor ja žürii esimees Indrek Moorats.

„Oleme oma suure meeskonnaga väga elevil väljakutse ees, mida esitab meile Eesti kõrgeim büroohoone, professionaalne tellija ja hea arhitektuur,“ kommenteeris võistluse võitu Arhitekt11 sisearhitektuuri projekteerimise juht Birgit Jaanus.

Arhitekt11 OÜ töö „Liiva valley“ kontseptsioon on inspireeritud piirkonna ajaloolisest asukohast, mida iseloomustas liivane maastik ning nende vahel kulgenud Härjapea jõgi koos ümbritsevate haljasaladega. Kidurate liivaluidete ja rikkaliku jõeoru kontrast avaldub läbi erinevate motiivide, materjalikasutuse ning valguslahenduste.

„Kavandame kvartalisse esinduslikku, kõrgetasemelist ja multifunktsionaalset keskkonda, seda nii hoonete sees kui ümber, et võimaldada siin töötavatel inimestel veeta kvaliteetselt aega ka väljaspool oma kontorit. Arhitekt11 poolt välja töötatud sisearhitektuurne lahendus kannab endas piirkonna ajaloolist pärandit ning jätkab kvartali arhitekti Martin Aunini projekti „Lightpark“ kontseptsiooni, tuues siseruumi liikumist suunava valguslahenduse, mis juhatab inimest intuitiivselt kõige olulisemate sihtpunktide poole. Eraldi väärib esile tõstmist kvartali südameks oleva restoranide ala ja galerii lahendus, mille Arhitekt11 on kavandanud hubase sisepargina,“ kirjeldas Kapiteli projektijuht Rait Riim.

Kapiteli investeering kvartali arendusse on hinnanguliselt 100 miljonit eurot. Praegu tegeletakse projekteerimisega, ehitustöödega plaanitakse alustada 2019. aasta lõpul ning esimese etapi valmimine on kavandatud 2022. aastasse.

Tallinna kesklinna Liivalaia ja Juhkentali tänavate ristumiskohta Olümpia hotelli vastu kerkiv multifunktsionaalne kvartal koosneb kokku kolmest hoonest: 28-korruseline ja 15-korruseline ärihoone, 9-korruseline eluhoone ning neid ühendav parkimismaja. Kõrgeima hoone kõrguseks kavandatakse 111 meetrit, mis teeb sellest Eesti kõrgeima büroohoone ning Oleviste kiriku ja Tornimäe kaksiktornide järel kõrguselt neljanda hoone Eestis. Kvartali brutopind on ligi 80 000 m² ja üüripind 39 000 m², mis hõlmab 32 000 m² esinduslikku büroopinda, 3000 m² kortereid ja 4000 m² kaubanduspindu, erinevaid toitlustuskohti ja spordiklubi. Lisaks uutele hoonetele ehitatakse välja kaks uut juurdepääsuteed ja koostöös kohaliku asumiseltsiga kavandatakse endise Härjapea jõe sängi avalikult kasutatavat parki ja Kaasani kiriku kõrvale väljaku stiilis haljasala.