Viru Keskuses algasid uuenemistööd, mis annavad keskusele uue näo ja sisu. Uuenemise eesmärk on kaasajastada Eesti külastatuimat ostukeskust, vastates muutuvale ostlemiskultuuri trendidele ja pakkudes külalistele elamusterohket kogemust.

Viru Keskuse tegevjuhi Gertti Kogermanni sõnul on uuenemine arvestades kliendi vajaduste ja ostukäitumise muutumist äärmiselt oluline. “Viru Keskus on 17 tegutsemisaasta jooksul kasvanud moesõbra esmaseks peatuspaigaks ja külastatavaimaks kaubanduskeskuseks ning meie soov on areneda koos klientide muutunud vajadustega ostukeskkonnale. Soovime senisest enam pakkuda külastajatele mugavaid teenuseid, emotsioone ja elamusi ning sellest tulenevalt oli vajadus keskuse uuenemise järgi selge,” ütles Kogermann

“Meil on äärmiselt hea meel alustada sisekujundustööde elluviimist, tuues seeläbi jaekaubanduse tulevikusuundi Viru Keskuse külastajate ja üürnikeni. Kogu uuenduskuur hõlmab terviklikku, jätkusuutlikku ja kaasaegset ehituslahendust kliendi mugavuse tõstmiseks, toidualade märkimisväärseks suurendamiseks ning loomulikult uute põnevate brändide ja kaupluste kontseptsioonide toomist meie klientideni. Selgelt näha, et digikaubanduse tõusuga peab füüsiline ruum pakkuma senisest enam võimalusi ruumikogemuse, teeninduse ja teenuste kaudu saada emotsionaalset elamust,” selgitas Kogermann muutuste sisu.

“Esimeses etapis valmib uus keskne keskust ja mitmeid kauplusi omavahel paremini ühendav käigutee ning uuenevad täielikult keskuse aatrium ja esimese korruse üldalad. Samuti uuendavad oma kontseptsioone mitmed Viru Keskuse klientide poolt palavalt armastatud kauplused,” selgitas Kogermann. “Esimesena taasavab ukse klientidele täielikult uuenenud Kaubamaja Toidumaailm. Seejärel võib näha uuenenud Kaubamaja Ilumaailma ning Apotheka apteegi ja tema iluosakonna värskenduskuuri, mis loovad Viru Keskusesse Baltikumi suurima ja kaasaegseima ilugurmaanide külastuspaiga. Sügise teises pooles saab uuenduskuuri ka maailma parimate raamatupoodide sekka valitud Rahva Raamat ning kavandatud on ka teisi üllatusi, mis klientidele kindlasti uudishimu ja kaasaegset külastuskogemust pakuvad,” andis Kogermann aimu muutuste sisust.

Viru Keskuse uuenemis aluseks on rahvusvahelise konkursi võidutöö, mille autoriteks on auhinnatud Rootsi arhitektuuribüroo Wingårdhs, mis on spetsialiseerunud arhitektuurile, linnaplaneerimisele, sisekujundusele ja maastikuarhitektuurile. Kõrgelt auhinnatud Wingårdhsi büroos valminud projektide hulgas on teiste hulgas Göteborgi teaduskeskus Universeum, Rootsi saatkonnad Washingtonis ja Berliinis, Rootsi Rahvusmuuseum Stockholmis, hotell  Blique by Nobis, Põhjamaade suurim ostukeskus Mall of Scandinavia, ostukeskus Emporia ja Saluhall Malmös.

Kogu uuenemise kestvuseks on planeeritud umbkaudu üks aasta ja Viru Keskus jääb kogu uuenemise perioodiks avatuks. Teatud keskuse osades võib olla aeg-ajalt ehitustegevusega seotud ümberkorraldusi, mille kohta saab lisainformatsiooni keskuse kodulehelt www.virukeskus.com.

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega moekeskus. Tallinna südames asuv ostukeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise kõrgeim tase LEED O&M Platinum.