Uue Maailma tänavafestivali ajal Kesklinna valitsuse osaluskohvikut külastanud Kesklinna elanikud soovivad Suur- ja Väike-Ameerika tänavate vahel asuva endise lastestaadioni alale mänguväljakut erinevas vanuses lastele.

„Meil on hea meel, et linnaosavalitsuse osaluskohvik osutus tänavafestivali külastajate seas nii populaarseks, et sellest käis läbi umbes 700 inimest,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet. „Üks teemadest, mille kohta elanike arvamust küsisime, oli endise lastestaadioni ala tulevik. Pakkusime omalt poolt valikut kolmest variandist: tühja platsi asemel võiks olla naabruskonna park, kogupere mänguväljak või ministaadion.“

Kõige rohkem hääli kogus idee rajada kogupere mänguväljak – 309 häält. Teiseks jäi naabruskonna park (236) ning kolmandaks ministaadion (95).

„Uue tähenduse leidmine nn lastestaadioni alale on sätestatud linna eelarvestrateegias. On selge, et see ala on vaja kujundada ajaveetmiskohaks erinevas vanuses inimestele, eelkõige ümbruskonna lastega peredele – just seda andsid meile mõista ka kesklinlased, kes hääletusest osa võtsid. Loodan, et saame lähiaastatel luua sinna kogukonnakeskuse, mis elanike ootustele vastab ja on kasuks ka üle tee asuvale Tallinna Tõnismäe Reaalkoolile,“ lisas Svet.

Kesklinna valitsuse osaluskohvikus nädalavahetusel toimunud Uue Maailma tänavafestivalil said kõik huvilised avaldada arvamust ka uute jalgrattaparklate asukohtade üle ning probleemide kohta linnaosas. Kesklinna vanema sõnul on osaluskohvik kindlasti avatud ka Kadrioru Kirjandustänava festivalil selle nädala lõpus ja Kesklinna sügislaadal 15. septembril, samuti veel mitmel puhul sügise jooksul.