Kesklinna vanem Monika Haukanõmm tutvus Keskturu omaniku Astri Grupi tehtud ümberkorraldustega turul. Samas andsid politseitöötajad ülevaate piirkonna turvalisusest.

„Tuleb tunnustada Keskturu uut omanikfirmat, kes on mõne kuu jooksul jõudnud territooriumi silmnähtavalt heakorrastada,“ kommenteeris Kesklinna vanem Monika Haukanõmm arenguid turul. „Saime kohtumisel üle kinnitada linnapoolse soovi Keskturu omanikule, et eesseisva ehituse ajal jääb turg klientidele avatuks. Keskturg on meie jaoks väga oluline objekt, kuna selle rekonstrueerimise tulemusena muutub kogu Keldrimäe piirkonna väljanägemine.“

Astri Grupp võttis 1. oktoobril Keskturu haldamise üle varasemalt omanikult Turukaubanduse aktsiaseltsilt ja turgu haldab nüüd Astri Grupi tütarettevõte, osaühing Keskturg. Lähiajal viiakse lõpule ümberkorraldused territooriumil: välituruosa kolitakse Lastekodu tänavalt ja varasemalt parkimisalalt tagasi turu territooriumile. Lisaks paigaldati uued müügiletid, ehitati ümber ja taasavati turu peavärav ning selle ette pandi uus sillutis. Samuti on korraldatud ringi jäätmekäitlus, pestud korralikult siseruumid ja tehtud üldine suurpuhastus.

Kohtumisel kinnitas piirkonnapolitseinik, et viimasel ajal on korrarikkumistega seotud väljakutsete arv Keskturule vähenenud. Territooriumile on paigaldatud uued valvekaamerad.

Keskturu tegevjuhi Rain Pärna sõnul on kauplejad muudatustega hästi kohanenud ja märgata on mõningast elavnemist ka külastajate arvu osas. „Lisaks väliturule ja kioskitele on palju tehtud ka turu peahoone kõigil kolmel korrusel, kust võib leida erinevat värsket toidukaupa. Nii parkimises kui heakorras tehtu on muutnud turu külastamise klientidele oluliselt mugavamaks,“ rõhutas Pärn.

Keskturu detailplaneering on jõudmas kinnitamiseni. 2022. aastal peaks algama turu ümberehitus, mille tulemusena valmivad lisaks uuele turuhoonele ka tänapäevased äri- ja eluhooned, avalik linnaväljak ning roheala.