Täna toimub Tallinnas juba 15. korda rahvusvaheline kinnisvarakonverents, kus astuvad üles 30 tunnustatud kinnisvaravaldkonna tipp-eksperti nii Eestist kui ka Euroopast. Juba 14. aastat järjest kuulutatakse konverentsil välja ka aasta silmapaistvaim turuosaline, kes pälvib prestiižse auhinna „Kinnisvara Guru 2016“.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul on järgmisel aastal oodata nii elamis-, äri- kui ka kaubanduspindade puhul jätkuvat, kuid mõõdukat hinnakasvu. „Uute korterite osakaal Tallinnas on viimastel aastatel tormiliselt kasvanud – kui veel 2014. aastal moodustasid uued arendused korterite kogumüügist Tallinnas ligikaudu 14 protsenti, siis käesoleval aastal juba 25 protsenti. Vaadates äri- ja elukondliku kinnisvara müügimahtusid, ei saa öelda, et käimas on juba buum. Seevastu vaadates turuosaliste aktiivset tegevust ja ehitusplatside arvu linnas, on selge, et pakkumine on kõva ja uusi objekte tuleb aina peale. Pakkumiste aina suurenev arv nii elukondlikus kui ka ärikinnisvaras viitab aga, et võime oodata üürihindade kasvu aeglustumist. Turul valitseb ettevaatliku alatooniga optimism,“ lisas Rüütel.

Konverentsi avab Eesti Panga president Hardo Hansson, peaesinejateks on Håkan Frisén, SEB Grupi ettevõtete panganduse valdkonna majandusprognoosi juht, Damian Harrington, Colliers International EMEA uuringute juht ning Andrew Smith, Catella AB partner.

„Viieteistkümnendat aastat toimuv kinnisvarakonverents on igasügisene traditsioon ja suursündmus. Praegune turuolukord ei jäta kedagi külmaks, mistõttu võib oodata eriti põnevaid diskussioone ja mõttevahetusi,” sõnas Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu juhatuse esimees Jüri Kröönström.

Kinnisvaraliidud kuulutavad konverentsil välja parima ettevõtte, ettevõtja, tipp-spetsialisti või organisatsiooni, kes pälvib auhinna „Kinnisvara Guru 2016“.  Auhinnaga tunnustatakse neid turuosalisi, kes
on aasta jooksul silmnähtavalt ja positiivselt mõjutanud kinnisvarasektori arengut. Eelmise aasta kinnisvara guru tiitli ja auhinna pälvis Telliskivi Loomelinnak.

Konverentsi korraldavad Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing, Eesti Kinnisvarafirmade Liit, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda ja Corpore Konverentsid. Liitude ühist kinnisvarakonverentsi on korraldatud alates 2002. aastast. See on traditsionaalne iga-aastane Baltikumi suurim ja vanim kinnisvarakonverents, kus nende aastate jooksul on osalenud 4000 inimest, rohkem kui 10 riigist.