Omanike Keskliidu liikmed ja rahvas hääletades portaalis www.petitsioon.ee valisid „Koduomanike Sõber 2019“ tiitli vääriliseks Pärnu, Lasnamäe ja Põhja-Tallinna omavalitsused, kes loobusid inimeste, loomade ja keskkonna säästmise nimel ilutulestikust uusaastaööl. 

Võitjad said ülekaalukalt 45,9 % häältest ja edestasid veetarbijaid, kes otsustasid minna ühisnõudega kohtusse Tallinna Vee vastu ja küsida tagasi enammakstud raha. Tallinna Vesi langetaski eratarbijate veehinda 27 %, mis näitab, et ju siis oligi liiga kõrge hind. KredEx jäi kolmandaks plaaniga suurendada renoveerimistoetusi ja suunata neid just maakondadesse.

Eelmiste aastate võitjad on Katrin Lust ja „Kuuuurija“, telesaade „Kodutunne“, Riigikohus, õiguskantslerid Hillar Teder ja Ülle Madise, Konkurentsiameti ja Maksumaksjate Liidu juhid, Rae, Jõgeva ja Harku vallad.

Alles see oli, kui kaotati kodualuse maa maks. Nüüd on kuulda, et plaanitakse korraldada uus maade hindamine, mis tooks kaasa olulise maamaksutõusu. Kiusajaks valitigi terendav maamaksutõus, mis sai ülekaalukalt 74 %.Väiksemad kiusajad on seekord olnud Maa-amet, kes omanikke teavitamata muutis kõlvikute koosseisu ja katastriüksuste pindalasid.ja muinsuskaitseseadus, mis võeti vastu kiirustades ja ei toeta omanikke piisavalt, et need saaksid mälestisi renoveerida.

Tiitleid jagab Omanike Keskliit üheteistkümnendat korda. Ega ette ei tea – sel aastal oled saamas sõbra-tiitlit ja järgmisel aastal võid sattuda hoopis kiusajate nimekirja. Nii juhtus Maa-ametiga…

Palju õnne ja õigeid otsuseid edaspidigi!