Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kohtla-Järve Linnavalitsuse ning Eesti Arhitektide Liiduga kuulutas 21. augusti õhtupoolikul välja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi tulevase hoone arhitektuurivõistluse tulemused. Konkursile laekunud neljateistkümne kavandi hulgast tunnistati esikoha vääriliseks arhitektuuribüroo BOA OÜ ideelahendus märgusõnaga „VINKEL“ (autorid: Margus Soonets, Jürgen Lepper, Anto Savi ja Maiu Hirtentreu).

Ideelahendus “VINKEL”

Žürii hinnangul on kavand „VINKEL“ arhitektuurselt heal tasemel, lihtne ja loogiline lahendus, mis arvestab piirkonda. Hooneasetus kinnistul on ilmakaarte ja tänavate suhtes väga hea. Kahekorruseline hoonemaht on kompaktne ja ehituslikult realistlik. Samuti toodi esile väärikat ja piirkonda sulanduvat materjalikäsitlust.

Teise koha vääriliseks tunnistati OÜ AB Kontekst töö pealkirjaga „KUKEKE“ (autorid: Karli Luik, Johan Tali, Kristian Taaksalu, Liina Soosaar).

Ideelahendus “KUKEKE”

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati kaks võistlustööd. OÜ b210 ideelahendus „TUUM“ (autorid: Aet Ader, Mari Hunt, Kadri Klementi, Karin Tõugu, Mari Möldre, Nele Shverns, Maili Tannenberg ja Arvi Anderson.

Ideelahendus “TUUM”

Teiseks kolmanda koha vääriliseks tunnistatati Kuu OÜ kavand „HOMMIK“ (autorid: Joel Kopli, Juhan Rohtla, Koit Ojaliiv, Liis Juuse ja Ulla Katariina Alla).

Ideelahendus “HOMMIK”

Lisaks anti välja ergutuspreemia TEMPT OÜ poolt esitatud ideelahenduse „TRIANGULUM“ eest (autorid: Taavi Kuningas, Diana Taalfeld ja Mihkel Urmet).

Ideelahendus „TRIANGULUM“

Ideekonkursi preemiafond on kokku 18 000 eurot, mis jaguneb järgmiselt: esikoht 6 500 eurot, teine 4 500 eurot, mõlema kolmanda koha suurus 2 500 eurot ja ergutuspreemia suurus 2 000 eurot.

Järgmisena korraldatakse väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse projekteerimistööde tellimiseks ideekonkursi võitjalt. Projekteerimistööde maksimaalne maksumus on 189 375 eurot. Summadele lisandub käibemaks.

252 õpilasele kavandatav tänapäevane ja energiasäästlik õppehoone on kavas ehitada Kohtla-Järve linna, Pärna tänav 471 kinnistule olemasoleva hoonestuse asemele. Planeeritava koolihoone netopind on ca 2 500 ruutmeetrit. Õppehoone plaanis avada 2019. aasta sügisel.

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi õppehoone rajamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.