Tallinna korteriühistutele koolitus-, ekspertiisi- ja haljastustoetuse taotluste menetlemine, toetuste määramine ja väljamaksmine muudeti lihtsamaks ja kiiremaks.

„Toetusmeetmete koondamine teeb taotlemismenetlust käsitlevad sätted ühest kohast kättesaadavaks ning toetuse taotlemise lihtsamaks,“ selgitas abilinnapea Eha Võrk. „Ühtsed menetlusnormid ja tähtajad vähendavad ühtlasi ka menetluskoormust.“ Võrk lisas, et esmaseks eesmärgiks on elektrooniline menetlus, mis oleks nii taotlejale kui ka taotluse menetlejale võimalikult ökonoomne.

Seni kehtinud õigusaktid sätestasid eri toetuste taotlemisele erinevad viisid ja menetlustähtajad. Nüüd on korteriühistutele Tallinna Linnavaraameti poolt antavad toetused koondatud ühte õigusakti ning kõikide toetuste taotlemine iseteeninduskeskkonna põhiseks muudetud, ühtlasi kehtestati ühtsed nõuded ning ühtlustati menetlustähtajad.

Tallinna mittetulundustegevuse toetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonna kaudu tagatakse varasemast efektiivsem ja kiirem menetlus. Taotleja suhtleb haldusorganiga iseteeninduskeskkonna kaudu, vaid haljastustoetuse taotlemisel kontrollib linnaosa valitsus tegevust kohapeal. Ka puuduste kõrvaldamise vajadusest või menetleja otsusest teavitatakse taotlejat iseteeninduskeskkonna vahendusel.

Uue meetmena hakatakse andma korteriühistutele ekspertiisitoetust rõdude ja varikatuste ehitustehnilise ekspertiisi teostamise kulude katteks. Projekti „Roheline õu“ raames toetatakse korteriühistute hoovialade korrastamist ning see toetusmeede on osutunud väga populaarseks. Projekti „Roheline õu“ raames toetuse taotlemine muutub senisest palju lihtsamaks. Kui praeguse korra kohaselt tuleb taotlus esitada enne tegevuste teostamist, siis kehtestatava uue korra kohaselt muutub menetlus elektrooniliseks ning kaob vajadus kasutada eri dokumendivorme. Toetust saab taotleda alles pärast tegevuste teostamist ja nende eest tasumist.

Käesoleva aasta eelarvest on eraldatud kõnealuse kolme toetusmeetme peale kokku 98 000 eurot.