Kristiine on Tallinna üks rohelisemaid ja eriilmelisemaid linnaosasid, kust leiab eest nii kortereid, era- ja ridamaju kui ka esmaklassilise ärikeskkonna, tänu millele on elanikele kodu lähedal tagatud kõik mugavaks eluks vajalikud teenused.

Kesklinna lähedust nautivas Kristiines nähakse jätkuvalt suurt potentsiaali ja uute elukondlike arendusobjektide lisandumine muudab piirkonda aina populaarsemaks ja atraktiivsemaks elukeskkonnaks. Teiste hulgas valmis eelmisel aastal Kristiines privaatne kortermaja Kirsiõis Kristiines (arendaja Favorte OÜ), tänu millele sai linnaosa elukeskkond rikkamaks 22 uue hoolega rajatud kodu võrra.

Ärikinnisvara poolelt uueneb jõudsalt Laki tänava piirkond, kuhu on viimaste aastate jooksul lisandunud hulgaliselt nii uut ja kui ka renoveeritud äripinda. Uusi arenguid jätkub ka lähitulevikku – järgmise paari aasta jooksul pikendatakse Laki tänava läänepoolse ärihoonete fronti Kristiine linnaosa piirini ja Favorte OÜ rajab sinna uue Lucky 4 ärikvartali (). Esimese ärihoone ehitus on alanud ja kolmekorruseline müügi- ja büroopindadest koosnev Laki 4 ärimaja valmib juba käesoleva aasta III kvartalis.

Järgnevalt kirjeldab Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe, mis ootab lähiaastatel tallinlastele armsaks saanud piirkonda ees ja milline on linnaosa valitsuse visioon Kristiine väärtuse hoidmiseks ja kasvatamiseks.

Millised Kristiine infrastruktuuri täiustavad projektid on lähitulevikus kavas ellu viia?

Eesootavatest infrastruktuuri projektidest suurimad on kahtlemata seotud teedega: Paldiski maantee rekonstrueerimine (lõigul raudteest Hipodroomi ristmikuni), Tondi raudtee ülesõidu kahetasandiliseks ehitamine ning Tulika tänava, Linnu tee ja Rahumäe tee rekonstrueerimine. Iga suurema teeobjekti ümber ehitamisega kaasneb ka kergliiklustee rajamine. Täiendavalt on peagi plaanis rajada veel Tervise tänava pikendusel üle raudtee kulgev kergliiklustee ning Endla tänava ja Paldiski maantee vahelist raudteeviadukti lõiku läbivad kergliiklustee tunnelid, mis loovad uue hea ühendustee kesklinnaga. Teeobjektide rajamisel peame kõige olulisemaks liiklejate turvalisust, aga ka muid mugavusi ning rohelise elukeskkonna säilitamist.

Kindlasti jätkub linnaosa parkide arendamine, uute mängu- ja spordiväljakute ehitamine. Uudse suunana oleme võtnud noortele suunatud rajatiste ehitamise, juba sellel suvel valmib street workout väljak Paldiski maantee ja Endla tänava vahele jäävas Lille asumis. Järge on ootamas skatepark Tildri tänavale. Igal aastal lisanduvad Kristiinesse uued pingid ja prügikastid, uuendame olemasolevaid välitreeningväljakuid, paigaldame välipinksilaudu ja muud uudset õuemööblit, korrastame parke ja mänguväljakuid.

Ühiskondlikest hoonetest on plaanis lähiaastatel Eesti vanima ja suurima huvikooli – huvikeskus „KULLO“ uue hoone ehitamine. Päevakorras on Tallinna Kristiine Lasteaia (Rästa põik 3) ja Vindi lasteaia (Vindi tn 3) olemasolevate majade lammutamine ja nende asemele uute kaasaegsetele nõuetele vastavate lasteaiahoonete ehitamine. Ideid on palju, kuid nendest on veel vara rääkida.

Kokkuvõttes teeme tööd selle nimel, et hoida üheskoos Kristiine rohelust ja linnaosa väärtust! Tulevikku vaadates soovin, et järgmistel aastatel laiendaksime veelgi kergliiklusteede võrgustikku, panustaksime senisest rohkem heakorda, treening- ja mänguväljakutesse ning teede rekonstrueerimisse.

Kuhu ootate uusi ettevõtteid ja töökohti?

Kristiine linnaosa soodne asukoht linnasüdame ja raudtee läheduses on heaks eelduseks, et inimestel on mugav liikuda nii Tallinna kui Harjumaa piires tervikuna. See tagab selle, et töökohad on kodu lähedal ja kättesaadavad. Linnaosas on kindlad piirkonnad, kuhu on kogunenud ettevõtlus- ja tootmisalane tegevus (Mustamäe tee läänepoolne Kadaka-Laki tänava piirkond) ning äri- ja teeninduspindadega Mustamäe tee äärne, osaliselt ka Sõprust puiestee, Paldiski maantee, Tammsaare tee ja Nõmme tee äärne ala.

Millistes piirkondades näete lähitulevikus ette elanike hulga kasvu?

Kristiine linnaosa vanem piirkond – Lilleküla asum – on suuremalt jaolt hoonestatud. Elanikkonna kasvu näeme eelkõige Tondi ja Järve piirkonnas, kus mitmed suuremad arendusprojektid on juba töös ning mitu projekteerimisfaasis. Uuematest elamupiirkondadest on valmimas Kristiine City (Pro Kapital), Lõvirahu Kodud Kristiines (Astlanda) ja Järve Tornid (TTP).

Inimeste huvi Kristiine kui mõnusa elukeskkonnaga kesklinnalähedase linnaosa vastu on jätkuvalt suur. Kristiine elanike rahulolu on hea, kuid linnaosa üheks strateegiliseks eesmärgiks on rahulolu taseme tõstmine tasemele väga hea. Teeme igapäevaselt tööd selle nimel, et kõigil oleks siin mõnus elada ja ringi liikuda.